Сьогодні на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин розглянуло аграрні законопроекти
Два законопроекти отримали рішення від Аграрного комітету

Сьогодні на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин розглянуло аграрні законопроекти. Про це повідомляє на своїй сторінці Facebook заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин в ВР Олександр Бакуменко.

Нагадаємо, що в четвер парламент голосуватиме за три аграрні законопроекти, в тому числі і за — № 5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Розглянуто наступні законопроекти та прийняті відповідні рішення:

1. Законопроект № 5667 від 19.01.2017р. «Про виноград та виноробну продукцію».

Метою якого є спрощення ведення підприємництва і дерегуляція у сферах виноградарства та виноробства, приведення у відповідність норм галузевого законодавства з вимогами міжнародних правил виробництва виноробної продукції та імплементація положень Регламенту Ради (ЄС) № 491/2009 від 25 травня 2009 року щодо екологічних практик, маркування і захисту географічних зазначень виноробної продукції та контролю у сфері виноградарства та виноробства шляхом внесення відповідних змін до вітчизняного законодавства. Головне науково-експертне управління у своєму Висновку від 30.03.2017р. зазначає, що порушені у законопроекті питання щодо вдосконалення правового регулювання відносин у сфері виноградарства та виноробства слід вирішувати не шляхом прийняття нового Закону, а шляхом внесення змін до чинного Закону України «Про виноград та виноградне вино», який з точки зору вимог та правил законодавчої техніки виглядає більш вдалим. Профільне Міністерство теж висловило ряд зауважень до даного законопроекту. Галузева асоціація "Укрвинпром" у своєму листі до Комітету зазначає, що цей документ потребує суттєвого допрацювання, містить безліч непрофесійних визначень, і у даній редакції є абсолютно неприйнятним. Таким чином,за результатами розгляду Комітетом було прийняте рішення відхилити даний проект Закону», — пише Бакуменко.

2. Законопроект № 6236 від 24.03.2017р. «Про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств».

До аграрного Комітету надійшов лист голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Р. П. Князевича щодо надання висновку профільного Комітету на даний законопроект відповідно до предметів відання. Законопроектом № 6236 пропонується визначити у статті 41 Конституції України, що «Основою аграрного устрою України є фермерське господарство». Але ж статтею 41 Конституції України регламентується право приватної власності, тому є не зовсім правильним визначення у цій статті норми щодо аграрного устрою України. Крім того, ми не можемо обмежувати аграрний устрій України лише фермерськими господарствами. Інші форми господарювання також мають право на існування. Пріоритетність того чи іншого напряму (форми) господарювання має передбачатися законодавчими актами та програмами розвитку аграрного сектору економіки шляхом стимулювання створення та розвитку фермерських господарств (пільгове оподаткування, дотації, кредитування, спрощена процедура отримання земель тощо). За результатами розгляду було прийняте рішення відправити даний законопроект на доопрацювання», — розповідає заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

1 квітня 2020
Закон про вільний обіг сільськогосподарської землі – реакція аграрного ринку, експертів та чиновників
Ухвалення законопроєкту про відкритий ринок землі 2178–10 викликало в професійних колах чимало суперечок та обговорень, від перемоги і до...
2 квітня 2020
Невитребувані паї – ласий шматок для сільськогосподарських підприємств і не тільки?
Земельна реформа просувається вперед, але насущні земельні питання продовжують роздирати життя власників паїв, орендарів та місцеві органи влади....
3 квітня 2020
Микола Сольський: Ринок буде мобільний, законний і конкурентний
Земельна реформа в Україні стартувала – парламент 31 березня 2020 року підтримав у другому читанні законопроєкт №2178-10 про основи вільного...