В Україні створено Міжнародну асоціацію виробників гречки
Створено українську Міжнародну асоціацію виробників гречки

15 червня 2017 року в Україні відбулась офіційна реєстрація Міжнародної асоціації виробників гречки. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Про заснування Міжнародної асоціації виробників гречки розповів директор СТОВ «Перемога» Фастівського району на Київщині та один із засновників асоціації Малієнко Микола Васильович.

За його словами, асоціація створена заради сприяння поширенню перспективних і сучасних сортів гречки, підвищення їх продуктивності та рентабельності виробництва.

Він переконаний, що гречка українськими аграріями недооцінюється, хоча в ній мають зацікавленість не тільки українські споживачі — хочуть придбати урожай для переробки навіть підприємства з Японії.

Минулого року ми зібрали 33,6 ц/га в середньому. Максимальна ж урожайність гречки у нас становила 42,6 ц/га. Рівень продуктивності у понад 30 ц/га переводить гречку у розряд надприбуткових культур із рентабельністю в понад 200%», — говорить Малієнко.

На думку півзасновника, задача новоствореної асоціації полягає в сприянні поглибленню зв'язку між виробництвом та селекцією гречки, розробці нових інтенсивних технологій виробництва, в тому числі органічних. Зокрема директор господарства стверджує, що ніколи не варто проводити десикацію гречки, як роблять це зараз — залишки пестицидів в продукції можуть змусити покупців відмовитись від такої гречки.

Натомість слід проводити скошування рослин у валки та роздільне збирання.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 вересня 2017
"Золота" гречка — українців попереджають про подорожчання продуктів
В Україні продовжують зростати ціни на продукти. Зокрема, гречка може підскочити до 40 грн за кілограм. Про це йдеться в сюжеті ТСН. Нагадаємо,...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...