Україна та ЄС обговорили питання імплементації заходів у сфері СФЗ
Обговорено питання співробітництва між Україною та ЄС у сфері СФЗ

Україна та ЄС обговорили питання двостороннього співробітництва у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, поточний стан імплементації СФС-зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію ЄС-Україна та визначили пріоритети ефективної взаємодії у зазначених питаннях. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Відбулася зустріч голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи з представниками Європейської Комісії, Генерального Директорату з питань охорони здоров'я та безпечності харчових продуктів Європейської Комісії (DG «SANTE»), Генерального директорату Європейської Комісії з питань торгівлі, Групи підтримки України Європейської Комісії, представництва Європейського Союзу в Україні та проекту Європейського Союзу «Вдосконалення системи контролю харчових продуктів в Україні». 

Сторони домовилися про активізацію спільних зусиль із напрацювання та просування найбільш пріоритетних законодавчих актів для України в рамках угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

При цьому європейські колеги відзначили прогрес у питаннях імплементації заходів у сфері СФЗ. Зокрема, позитивно оцінено прийняття Верховною Радою Закону «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (№ 0906), який продовжує реформування системи державного контролю безпечності харчових продуктів та потребує прийняття понад 40 підзаконних актів. Представники Європейського Союзу та Держпродспоживслужби висловили сподівання, що зазначений закон буде підписаний Президентом України.

Учасники зустрічі домовилися в подальшому продовжувати комунікацію в робочому порядку.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...