В Аграрній партії відповіли НАЗК
В Аграрній партії відповіли НАЗК

Полтавська обласна організація та юридична особа, що внесла кошти на її рахунок є заручниками недосконалого українського законодавства. Про це повідомила керівник юридичного департаменту Центрального апарату «Аграрної партії України» (АПУ) Ірина Петренко.

Нагадаємо, що раніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) знайшло британський слід у фінансуванні Аграрної партії. У антикорупційному агентстві попередили, що в такому випадку можливе  притягнення до відповідальності вищих керівників АПУ.

За словами керівника юридично відділу Ірини Петренко, до Аграрної партії не надходило жодного судового рішення стосовно неправомірного фінансування.  

Сподіваюся, що це рішення не пов’язано з тиском на партію, зокрема, через акцію протесту 7 червня в Києві», – зазначила вона.

Петренко додала, що з юридичного боку АПУ може не сплачувати жодних стягнень.

Аграрної партії, як такої відповідальності у нинішньому випадку не буде, оскільки закінчився термін, протягом якого можна було накласти стягнення», – каже юрист.

За її словами, через це, рішення суду не породжує жодних зобов’язань для партії, тому його не будуть оскаржувати.

Слід звернути увагу на те, що Полтавська обласна організація «Аграрної партії» та юридична особа, що внесла кошти на її рахунок, є заручниками недосконалого українського законодавства. Закон передбачає відповідальність у випадку, якщо внески здійснюються на рахунок політичної партії юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником якої є іноземець», – заявила Петренко.

Юридичний представник партії зазначила, що на сьогоднішній день партії страждають від недосконалого законодавства.

Але, разом з тим, у законодавстві не розвинутий і не забезпечений механізм захисту самих партійних організацій політичної партії і юридичних осіб від такого порушення. Ці функції могли б виконувати самі банки. Але банки не здійснюють таку захисну функцію. У чому вона має полягати? Перед тим, як здійснювати внесок, представник юридичної особи має написати заяву певної форми. І вже з форми цієї заяви він бачитиме, які є обмеження й запобіжні заходи, і визначиться, робити внесок чи не робити. Необхідно «дуже серйозно працювати над тим, як захистити в першу чергу самі політичні партії, оскільки законодавство є недолугим», – додала Ірина Петренко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 серпня 2017
За рік НАЗК склало та направило до суду 276 адмінпротоколів
За рік Національне агентство з питань запобігання корупції склало та направило до суду 276 протоколів про адміністративні правопорушення. Про це...
27 липня 2017
НАЗК оштрафувало партії на 1,3 млн гривень
Національне агентство з питань запобігання корупції наклало штраф на політичні партії у розмірі майже 1 мільйон 300 тисяч гривень. Про це йдеться у...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...