На Одещині рейдери проводять махінації з правом оренди
На Одещині рейдери проводять махінації з правом оренди

В Ананіївському районі, що на Одещині, рейдери укладають фіктивні договори оренди паїв, при тому, що ці землі власники вже здали в оренду іншому підприємству. Про це повідомляє видання kurkul.com.

За даними інформаційного агентства, представники ТОВ «Хлібороб півдня» у співпраці з державними реєстраторами створили схему, за якою підписують договори оренди земельних паїв, які вже орендовані ТОВ «АІСТ-1». Це підприємство і до сьогодні обробляє землі.

За словами власників земельних паїв, про ТОВ «Хлібороб півдня» вони не мають жодного уявлення, адже жодного разу їх не бачили. Така ситуація склалася з понад сотнею договорів оренди паїв. Згідно «нових документів», землі жителів с. Романівка ще з 2010 р. знаходять в оренді ТОВ «Хлібороб півдня».

Вони заключили фіктивні договори, тому що люди не підписували їх. Ніяких документів люди їм не давали. Копії державних актів на землю вони взяли в Ананіївському держкомземі. Зробили фіктивні документи і зареєстрували у реєстраційній службі управління юстиції», ― говорить обурений аграрій Володимир Гамарц.

Окрім подвійних договорів оренди, за ТОВ «Хлібороб півдня» було помічено підписання договорів оренди земельних ділянок, власники яких вже давно померли.

За словами директора ТОВ «АІСТ-1» Василя Лапія, люди, які отримали в спадщину пай та намагалися його здати в оренду цьому підприємству, виявили, що їхні померлі родичі вже після своєї смерті здали в оренду ці землі ТОВ «Хлібороб півдня».

Місцеві мешканці обурені, адже вони ніколи не бачили представників ТОВ «Хлібороб півдня», а свої паї здали в оренду ТОВ «АІСТ-1» понад 20 років тому.

Я не знаю, що то за договір та де він взявся. Я цих людей не бачив. Не знаю ні їх імені, ні прізвища, ні по-батькові. Це все «липа». Договір з «АІСТОМ» я підписав ще в 1996 р., 23 листопада», ― повідомив пайовик ТОВ «АІСТ-1» Василь Горішок.

Як розповів Володимир Гамарц, представники ТОВ «Хлібороб півдня» жодного разу не заявляли своїх прав на цю землю та не намагалися там щось посіяти чи зібрати врожай.

Селяни обурені таким свавіллям та обіцяють захищати свої землі від рейдерів будь-яким способом. Вони звертаються до аграріїв області та України за допомогою та закликають всіх власників земель бути уважними, аби ніхто не відібрав їхню землю.

Нагадаємо, у спецпроекті AgroPolit.com «Земля 200». Плюси та мінуси наявних моделей відкриття ринку», представники аграрних асоціацій висловились за те, що перед впровадженням вільного обігу земель сільськогосподарського призначення спочатку потрібно навести лад в орендних відносинах пайовиків. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...