Україна активно розвиває торгові відносини з азіатськими країнами
Україна активно розвиває торгові відносини з азіатськими країнами

Наша країна активно торгує з країнами Азії, про що свідчить динаміка експорту аграрної продукції вітчизняного виробництва. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу(УКАБ).

За останні 5 років виручка з експорту української сільськогосподарської продукції до Азії зросла з 5,7 млрд дол США у 2012, до 7,4 млрд дол США у 2016, при цьому частка азійського регіону у структурі аграрного експорту України зросла з 32,1% до 48,2% у 2016 році.

З огляду на складну систему стандартизації і сертифікації продукції в країнах ЄС, українські постачальники сільськогосподарської продукції все більше переорієнтовуються на торгівлю з країнами Азії. Найактивніше розвиваються відносини з Китаєм, Індією і Туреччиною. Зазначені країни входять в топ-10 країн-споживачів української продукції АПК, а серед азійського регіону – в Топ-4. За результатами 2016 року, Індія посіла перше місце в закупці сільськогосподарської продукції з України займаючи 10,3% всього аграрного експорту України. До Китаю було продано 6,7% всієї продукції АПК (3 місце серед країн-споживачів), а до Туреччини – 4% (7 місце). Зокрема, з останньою країною вже тривають перемовини стосовно створення зони вільної торгівлі.

Беручи до уваги динамічний розвиток країн Азії в останні роки і розвиток зазначених країн зокрема, існує великий потенціал до нарощення експортних поставок продукції АПК в ці країни. Перешкодою для подальшого налагодження співпраці є проблеми в узгодженні технічної документації, систем сертифікації і стандартизації продукції між українськими і азійськими компаніями. Для активізації торгівлі з азійськими країнами необхідна допомога уряду і профільних міністерств в узгодженості ветеринарних, фітосанітарних та інших важливих питань для полегшення співпраці між країнами і гравцями ринку. З відповідним зверненням до Міністерства аграрної політики та продовольства звернулися «Український клуб аграрного бізнесу», «Укроліяпром», Українська зернова асоціація, Асоціація «Союз птахівників України», «Українська горіхова асоціація».

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...