триває Всеукраїнське опитування місцевих рад, щодо доцільності зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення
Проведено опитування місцевих рад, щодо зняття мораторію на купівлю-продаж земель

Вже місяць триває Всеукраїнське опитування місцевих рад, щодо доцільності зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення на нинішньому етапі. Про це повідомляє прес-служба Громадського руху «Кріпак» посилаючись на дані в рамках проекту «Земля: голос громад».

За даними опитування, близько 44 % місцевих рад проти зняття мораторію, 56% ще визначаються, за відкриття ринку не висловилась жодна – проміжні результати Всеукраїнського опитування місцевих рад.

По всій Україні місцеві ради (обласні, районні, міські, сільські та селищні) висловлюють свою позицію, щодо можливого відкриття ринку землі.

Громадський рух «Кріпак» розіслав більше 700 запитів до місцевих рад з цього питання. Відповіді (на сьогодні їх 189) заносяться до інтерактивної карти, яка доступна до перегляду кожному. Ми вносимо всі відповіді та позиції без виключень. 

Станом на зараз, 82 місцеві ради виступають проти зняття мораторію, 107 рад не визначились, або планують розгляд питання. За зняття мораторію не висловилась жодна місцева рада.

Серед місцевих рад, які виступають проти зняття мораторію є, наприклад, 11 обласних: Волинська, Рівненська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Вінницька, Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Черкаська, Херсонська.

Ми бачимо шокуючу статистику: майже половина місцевих рад проти зняття мораторію. Тенденція вказує й на те, що решта, які визначаються, скоріше поповнять лави тих, хто проти. Про що це говорить? Люди, які представляють громади на місцях, не довіряють нинішній владі вирішення такого важливого питання як повноцінне відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Переважно, вивчаючи відповіді, можна зробити висновок, що більше бояться не ринку, як такого, а корупції, безвідповідальності, кумівства та відсутності справедливості в державі. Є над чим працювати найближчі років 5, як мінімум», – пояснює результати голова Громадського руху «Кріпак» Богдан Балагура.

Найближчим часом буде завершена відправка листів у всі області України та зведення даних. Про оновлення інформації по проекту та актуальні узагальнення Громадський рух «Кріпак» буде вас інформувати.

Проект буде продовжуватись. Влада повинна почути думку місцевих рад, особливо якщо проголошене гасло децентралізації – не пустий звук», – резюмував Богдан Балагура.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...