Розглянуто аграрні законопроекти
Аграрний комітет підготував депутатам новий пакет законів

На засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин 23.05.2017р. відбувся розгляд декількох аграрних законопроектів. Про це повідомляє на своїй сторінці Facebook заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин в ВР Олександр Бакуменко.

Розглянуто наступні законопроекти:

1. «Про внесення змін до Закону України «Про насіння і садивний матеріал» (щодо забезпечення умов ефективного ведення лісового насінництва та розсадництва (реєстр. № 6083 від 14.02.2017р.). Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про насіння і садивний матеріал», відповідно до яких розширюється перелік центральних органів виконавчої влади, що здійснюють державне управління та регулювання у сфері насінництва та розсадництва, а саме: встановлюються повноваження Держлісагентства, зокрема щодо організації ведення лісонасінної бази, організації проведення моніторингу лісового насінництва та розсадництва.

Також законопроектом пропонується запровадити сертифікацію насіння і садивного матеріалу лісових рослин, і відповідні повноваження покласти на Держлісагентство. За результатами голосування було прийнято рішення підтримати даний законопроект за основу.

2. «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо виробництва алкогольних напоїв із спирту солодового» (реєстр № 6075 від 10.02.2017р.). Законопроектом пропонується доповнити статтю 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» новим терміном: «спирт солодовий – спирт, отриманий шляхом дистиляції збродженого сусла та /або пива за спеціальною технологією з можливою подальшою витримкою в дубовій тарі не менше трьох років для виробництва алкогольних напоїв (у тому числі віскі)». Іншими змінами до законопроекту пропонується доповнити назви статей, назви та преамбули самого закону словами «спирту солодового» у відповідних відмінках. Даний документ був підтриманий Комітетом за основу.

3. «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» щодо створення умов для поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин, підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності тваринницької галузі»(реєстр. № 6044 від 07.02.2017р.).У законопроекті шляхом внесення змін до Митного тарифу України, встановленого Законом України «Про Митний тариф України», пропонується встановити нульову пільгову і повну ставку ввізного мита стосовно чистопородних племінних кіз, які класифікуються за кодом 0104201000 УКТЗЕД, (замість діючих щодо них пільгової і повної ставок ввізного мита у розмірі 2%) з метою забезпечення умов для підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності галузі тваринництва (зокрема створення високопродуктивного поголів'я кіз). Комітет прийняв рішення підтримати даний законопроект за основу і в цілому.

Окрім цього, було вирішено утворити робочу групу при нашому Комітеті з доопрацювання законопроекту «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», затвердили керівний та персональний склад робочої групи», - додає він.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 липня 2017
Аналіз річної роботи аграрного комітету парламенту
Верховна Рада пішла на канікули. 14 липня депутати офіційно поставили крапку на роботі під куполом і далі працюють у комітетах та з виборцями....

Вибір редакції

6 грудня 2019
Обіцяли – зробили? Як оцінила агроспільнота перші 100 днів уряду
Агроспільнота оцінила 100 днів роботи нового уряду з розвитку сектору. Для цього AgroPolit.com провів опитування «Відповідають за...
4 грудня 2019
100 днів роботи уряду та Мінекономіки: що отримав агросектор — на раз упав, на два віджався
6 грудня минає 100 днів від початку роботи уряду Олексія Гончарука та парламенту імені «Слуг народу» на чолі з Дмитром Разумковим....
4 грудня 2019
Справи аграрні – 100 днів роботи парламенту: Держгеокадастр, ринок землі, бюджет
На календарях депутатів Верховної ради ІХ скликання – 100 днів з дня оголошення ними урочистої присяги на вірність українському народу. У...