Найбільші трейдери підписали хартію про обіг зерна
Зерно

Найбільші російські експортери зерна в п'ятницю підписали хартію в сфері обігу сільгосппродукції, яка декларує відмову від послуг компаній-посередників і недобросовісних методів податкової оптимізації. Про це повідомляє «АгроИнвестор».

Документ підписали 23 компанії, в тому числі найбільші експортери пшениці - ТД «Риф» (13% всього російського вивезення агроркультури в цьому сезоні), «Міжнародна зернова компанія» (9%), «Каргілл» (8%), «Астон» ( 7%), «Зерно-Трейд» (6%), «Луїс Дрейфус Схід» (4,5%), «Південний центр» (4,3%), що входять в топ-3 експортерів російської кукурудзи «МіроГрупп» (13 , 5% всього експорту кукурудзи) і «Краснодарзернопродукт-Експо» (6%), а також «Об'єднана зернова компанія», «Артіс-агро експорт», «Аутспан Інтернешнл» та ін.

Як говориться в повідомленні Національної асоціації експортерів сільськогосподарської продукції (НАЕСП), які приєдналися до хартії компанії зобов'язалися перебудувати свою роботу відповідно до принципів, викладених в документі. Зокрема, трейдери обіцяють не отримувати конкурентну перевагу за рахунок несплати податкових платежів і уникати співпраці з недобросовісними посередниками, які зараз часто йдуть від сплати 10% ПДВ. Компанії будуть прагнути купувати сільгосппродукцію безпосередньо у аграріїв, переробників або фірм-комісіонерів, а також у інших сумлінних учасників ринку, а в разі укладення договорів з компаніями-посередниками «проявляти належну обачність». Крім того, підписанти взяли на себе зобов'язання «не отримувати конкурентну перевагу за рахунок несплати податкових платежів або участі в схемах організації незаконного відшкодування ПДВ, а також перешкоджати залученню себе в такі схеми».

Учасники хартії будуть здійснювати громадський контроль за виконанням принципів хартії. Інформація про порушення з боку будь-якого учасника ринку сільгосппродукції повинна передаватися в галузеві союзи або в НАЕСП «для подальшого вжиття заходів, спрямованих на недопущення подібних порушень у подальшому», наголошується в документі.

Йдеться про заходи, які будуть прийматися не експортерами, а Федеральною податковою службою і органами виконавчої влади, яким буде передаватися вся інформація», - пояснив «Агроінвестору» президент НАЕСП Сергій Балан.

Він також зазначив, що будь-яка компанія може приєднатися до хартії і взяти на себе викладені в ній зобов'язання.

Звичайно, спочатку задають тон провідні експортери. Але хартія підписана тільки в п'ятницю, і ми сподіваємося, що список в майбутньому буде розширюватися », - зазначив Балан.

Згідно із законом компанії, які постачають продукцію на експорт, мають право на відшкодування ПДВ. Однак сільгоспвиробники, в основному, є платниками єдиного сільгоспподатку (ЕСХН) і ПДВ не платять. Для отримання можливості відшкодовувати ПДВ використовуються фірми-посередники, які нерідко оформляють перепродаж товару по «ланцюжку» з декількох компаній, щоб піти від сплати податків в бюджет.

Федеральна податкова служба позитивно оцінила ініціативу експортерів сільгосппродукції і закликала інших учасників ринку приєднатися до неї.

Вивчення угод, пов'язаних з поставками сільськогосподарської продукції, показує, що учасники цих операцій знаходяться під ризиком пред'явлення податкових претензій, так як на даному ринку переважають якісь посередницькі компанії між платником і неплатником ПДВ, роль яких полягає лише в формуванні пакета документів, що є підставою для відшкодування експортером ПДВ. При цьому досвід проведення контрольних заходів свідчить, що в ряді випадків в кримінальних схемах виявляються замішані всі учасники поставок сільгосппродукції», - розповідає представник служби.

За підрахунками ФНС, щорічні втрати бюджету від незаконного відшкодування ПДВ при експорті та переробці сільгосппродукції в Росії перевищують 65 млрд руб. Сформована практика створює передумови для подальшого проведення масштабної роботи податкових і правоохоронних органів щодо припинення незаконних схем і неминучого порушення кримінальних справ, додає він. ФНС сподівається, що підписання хартії в кінцевому підсумку призведе до очищення ринку від недобросовісних гравців і оздоровленню галузі, повернення до неї довіри з боку контролюючих органів і, як наслідок, до розвитку цього ділового напрямку, підвищенню його прибутковості та зростання оподатковуваної бази.

Представник ФНС підкреслив, що це продовження проведеної з 2015 року роботи по моделюванню поведінки платників податків в найбільш високоризикових галузях економіки. Діюча зараз система управління поведінкою платників податків вже довела свою ефективність на ринку електроніки і побутової техніки, ювелірної та алкогольної продукції. Суть підходу в тому, щоб перейти від практики перевірок окремих осіб до роботи з галузями. Результатом проведеної роботи стало зростання податкових платежів і відмова підприємців від непрозорих бізнес-процесів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 серпня 2018
Аграріям пообіцяли законопроект про обіг земель
У Комітеті Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин пообіцяли, що найближчим часом підготують проект закону про обіг земель...

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...