З’явились перші результати дослідження зловживання на ринку харчових продуктів
З’явились перші результати дослідження зловживання на ринку харчових продуктів

Попередні висновки Антимонопольного комітету України (АМКУ) підтвердили олігопольне становище на ринку курячого м’яса та рафінованої олії соняшникової бутильованої. Про це повідомив директор Департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничої сфери фармацевтики та рітейлу АМКУ Ігор Кустовський  під час робочої групи з моніторингу продовольчих ринків, повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

Нагадаємо, за результатами підсумків 2016 ріку АМКУ виявив три олігополії на ринку харчових продуктів. За попередніми даними дослідження стало відомо, що три найбільших виробника олії соняшникової рафінованої та бутильованої складають 80% на ринку. Два великих виробника м’яса курятини складають 52% на ринку, з них найбільшу частку на ринку має ГК ПАТ «Миронівський хлібопродукт» – 40%.

В той же час, за словами Ігоря Костовського, ринок яєць знаходиться на межі ознаки олігополії. Тому для його перевірки потрібно більше часу. 

На ринку яєць не вистачає сукупної долі виробників згідно закону про антимонопольне становище для наявності олігополії. Але розрив не великий. Потрібно 35%, а зараз три гравця складають частку близько 34%. Результат дослідження буде оприлюднено в літку. Це одна з причин чому зараз не завершено це дослідження. Ми маємо перевірити чи є ця інформація коректною та вірною. Самі ознаки олігополії не є порушенням. Ми продовжуємо працювати і якщо будуть знайдені якийсь порушення: узгодженні дії, або регулювання попиту, пропозицій чи цін, тоді це будуть ознаки порушень», – заявив він.

Різке коливання цін на яйця директор департаменту АМКУ пояснив сезонністю та зменшенням експорту.

Різке коливання цін на яйця впливає сезонність, також саме в цей момент з’явились бар’єри по експорту і певний обсяг яєць, був змушений залишитись на внутрішньому ринку. Ми як раз і почали дослідження, щоб зрозуміти чому так відбувається. Ми знаємо що є великі виробники розуміємо, що в них висока доля на ринку, тому можуть бути узгоджені дії. Зараз ціна на яйці збалансована. Для мене було неочікуваним результатом те, що за останні три роки на Великдень, яйця навпаки впали в ціні. Це також зв’язано з тим, що ринок доволі насичений», – додав Ігор Кустовський.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...