До санкційного списку потрапили аграрні компанії в окупованому Криму
До санкційного списку потрапили аграрні компанії в окупованому Криму

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради Національної Безпеки і Оборони (РНБО) від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів». Про це йдеться у повідомленні на сайті Президента України.

Згідно документу, персональні санкції введені проти 1228 фізичних та 468 юридичних осіб, серед яких громадяни та компанії Росії, інших іноземних держав та України.

Як йдеться у доповненні до наказу, під санкції потрапили перереєстровані до російської юрисдикції держпідприємства України в Криму: Севастопольський виноробний завод, Інститут сільського господарства Криму НААН і його дослідне господарство, Національний інститут винограду і вина «Магарач», Севастопольський геодезичний центр, ДП «Кримське управління геодезії, картографії та геоінформаційних систем», Кримський риборозплідник, Первомайський виноробний завод, радгосп-завод «Передгір’я»", агропромкомбінат «Виноградний», агропромислова фірма «Прибережна», Завод шампанських вин «Новий Світ», Національне виробничо-аграрне об'єднання «Масандра» і його філії «Лівадія», «Таврида», «Гурзуф», «Морське», «Судак», «Малоріченське», «Алушта» та інші.

Для перерахованих кримських підприємств санкції введені на один рік і передбачають блокування активів, тимчасове обмеження права людини користуватися належним йому майном; обмеження торгових операцій; запобігання виведення капіталів за межі України; зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань; анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів; заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб ‒ резидентів іноземної держави.

Також санкції введені щодо російських АТ «Агрокомплекс ім. М.І. Ткачова» і ВАТ «Астон продукти харчування і харчові інгредієнти».
До «Астона» санкції застосовуються на один рік у частині обмеження торгових операцій в Україні. Агрокомплексу ім. М.І. Ткачова на три роки забороняється транзит ресурсів і перевезень через Україну, вводяться обмеження на торговельні операції, зупинено виконання фінансових і економічних зобов'язань.

До санкцій потрапив і Микола Бойко, директор національного виробничо-аграрного об’єднання «Масандра». Йому передбачені санкції терміном на 1 рік з блокування активів, тимчасового  обмеження права користування та розпоряджання належним майном, анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів чи угод, позбавлення державних нагород України, інших форм відзначення.

Микола Бойко З березня 1987 року є генеральним директором Національного виробничо-аграрного об'єднання (НВАО) «Масандра». Має звання Герой України (з врученням ордена Держави, 19.08.2009 - за видатні особисті заслуги перед Україною у збереженні та примноженні кращих традицій вітчизняного виноградарства і виноробства, багаторічну плідну працю)

Згідно, санкційоного списку, який підписав Президент України, Микола Бойко до сих пір значиться, як генеральний директор НВАО «Масандра». Однак окупаційна влада звільнила його з посади у лютому 2015 року.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...