Рада ЄС погодила візову лібералізацію для України
Рада ЄС погодила візову лібералізацію для України

11 травня 2017 року Рада ЄС прийняла регламент щодо візової лібералізації для громадян України для в’їзду на території ЄС на період не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.
 
Міністр внутрішніх справ і національної безпеки Мальти Кармело Абела: "Прийняття регламенту щодо візової лібералізації для громадян України є важливою подією, яка сприятиме укріпленню відносин між народами України та країн ЄС. Вона є результатом проведення Україною необхідних реформ в багатьох сферах, включаючи міграцію, громадський порядок та безпеку, зовнішні  відносини та засадничі права. Крім того, оновлений механізм призупинення [безвізових режимів з третіми країнами], нещодавно прийнятий Європейським Союзом, дозволяє ЄС призупинити такий безвізовий режим у разі виникнення серйозних проблем з Україною у сфері міграції та безпеки".
 
Вищезгаданий регламент офіційно вносить поправки до Регламенту 539/2001, переміщаючи Україну з Додатку І (країни, громадяни яких повинні отримати візу для в’їзду на територію Шенгенської зони) до Додатку ІІ (країни, громадяни яких не потребують віз). Громадянам України з біометричними закордонними паспортами більше не потрібна буде віза для здійснення подорожей до країн ЄС на період до 90 днів, метою яких є бізнес, туризм чи відвідування родичів. 

Відповідно до протоколів, доданих до договорів ЄС, ці положення не стосуються Ірландії та Великої Британії. Візовий режим цих країн-членів регулюється їхнім національним законодавством.

Подальші кроки

Прийнятий регламент мають підписати в Раді ЄС та Європейському Парламенті. Після цього його текст опублікують в Офіційному віснику ЄС. Регламент вступить в силу через 20 днів після цього.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...