Нів'євський: Продавати державні землі на першому етапі – економічно вигідно
Нів'євський: Продавати державні землі на першому етапі – економічно вигідно

Прямий продаж державних земель сільськогосподарського призначення є дієвим варіантом земельної реформи. Про це заявив експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Олег Нів'євський, повідомляє Kurkul.com.

На його думку, такий варіант є життєспроможним з економічної точки зору. Однак, це дуже заполітизоване питання і воно залежить від того, наскільки консолідованою виявиться позиція президента, прем’єра та парламенту. Політичними опонентами такого варіанту виступають Олег Ляшко та Юлія Тимошенко.

«Один з дискусійних моментів у земельній реформі – обмежувати чи ні продаж паїв в одні руки? Прем’єр-міністр пропонує варіант 200 га на одного покупця. З одного боку, таке обмеження – це запобіжник, який не дозволить олігархам скупити цю землю. Він повинен бути. Принаймні на першому етапі. З іншого – важко обґрунтувати, чому саме 200 га, а не приміром 300 або 100», – говорить експерт.

За словами Олега Нів'євського, існує два варіанти процедури відкриття ринку землі: поступово (спочатку дозволити продаж державних земель, а потім приватних), або ж ввести обмеження на рівні покупців – купувати землю зможуть лише фізичні особи.

При другому варіанті, попит на землю буде штучно занижений. А якщо він буде штучно занижений – ціна на землю не буде справедливою», – підсумував він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...