Український океанічний флот отримав прибуток в $515 тис.
Український океанічний флот отримав прибуток в $515 тис.

За 19 років Незалежності України комерційні судна Держрибагентства вперше дали прибуток, який склав $515 тис.. Про це повідомив міністр Тарас Кутовий під час звіту роботи Мінагрополітики за минулий рік, у рамках засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

Успішних результатів вдалося досягти завдяки системним реформам, які впровадяться серед центральних органів виконавчої влади у підпорядкуванні міністерства.

Тарас Кутовий повідомив, що у рамках такої роботи реформовано органи рибоохорони.

У прийнятому бюджеті на 2017 рік передбачено додаткове фінансування у розмірі 40 млн грн на рибний патруль. Це найбільша сума, виділена в рамках держбюджету за останні 10 років для оснащення органів рибоохорони», - наголосив він.

Новий рибний патруль вже працює у 6 областях (Київська, Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Дніпропетровська). Планується запуск ще у 15 областях. Для київського рибного патруля придбано 24 швидкісних човна та 13 автомобілів за кошти з державного бюджету на агропромисловий комплекс. На оснащення «пілотного» Київського рибного патруля було виділено 15 млн грн. Внаслідок ефективного контролю з боку рибоохоронного патруля розпочалася детінізація промислового вилову - +40% за підсумками 9 місяців роботи патруля.

Також Міністр інформував про розвиток лісової сертифікації за міжнародною схемою Лісової опікунської ради (ForestStewardshipCouncil - FSC). На сьогодні сертифіковано більше 3,3 млн га лісів України (32%), та 3,2 млн га (39%) лісів державних лісогосподарських підприємств.

Відтворення лісів у 2016 році проведено на площі 52,6 тис. га, що майже на 10% більше від запланованого річного завдання. У 2016 році було висаджено 34,4 тис. га лісових культур, з яких 2,6 тис. га нових лісів», - сказав очільник аграрного відомства.

У сфері безпечності та якості продуктів харчування суттєво скоротилася кількість виданих документів дозвільного характеру наразі. Оскільки відповідно до пункту 7 статті 37 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" єдиним документом, що повинен супроводжувати харчові продукти в обігу є товарно-транспортна накладна.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 січня 2021
У законі «Про внутрішній водний транспорт» закликають зберегти перевагу  по ставці збору для українського флоту
Потрібно зберегти економічну перевагу українського торговельного флоту над іноземним в частині розміру річкового збору в межах у діючому законі...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...