НАБУ хоче втопити морські порти України
НАБУ хоче втопити морські порти України

Національне антикорупційне бюро України подало до Господарського суду м. Києва позов про визнання недійсним договору з проведення днопоглиблювальних робіт у портах України на суму 712 млн грн. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Підставою стало порушення вимог Закону України «Про державні закупівлі» та інших норм чинного законодавства. Наразі судом порушено провадження у справі.

«Слідством встановлено, що наприкінці 2015 – початку 2016 року державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ») здійснило конкурсні торги із закупівлі робіт та послуг. Проте переможця торгів було обрано з порушеннями Закону України «Про державні закупівлі», що засвідчив операційний аудит, проведений Державною аудиторською службою. Всупереч рекомендаціям державних аудиторів, наданих до моменту укладення договору, службові особи ДП «АМПУ» все одно підписали  договір про закупівлю робіт та послуг із переможцем торгів. Внаслідок таких дій державі завдано збитків в особливо великих розмірах (попередня правова кваліфікація ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України)», ― сказано в повідомленні.

Розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ здійснюють із грудня 2015 року.

Зазначимо, що прокурори САП, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, в березні 2017 року вступили у розгляд господарської справи про стягнення з ДП «АМПУ» заборгованості за оспорюваним НАБУ договором про надання послуг.

Таким чином, НАБУ та САП в ході здійснення досудового розслідування та процесуального керівництва вживають вичерпні заходи попередження можливої розтрати бюджетних коштів та захисту державних інтересів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

23 серпня 2017
Райвіс Вецкаганс: Ми націлені на позитивну та стабільну динаміку приросту вантажообігу
Українські порти разом із залізницею і автомобільним сполученням — вікно вітчизняного експорту. Зростання агробізнесу вимагає пропорційного...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...