НАБУ хоче втопити морські порти України
НАБУ хоче втопити морські порти України

Національне антикорупційне бюро України подало до Господарського суду м. Києва позов про визнання недійсним договору з проведення днопоглиблювальних робіт у портах України на суму 712 млн грн. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Підставою стало порушення вимог Закону України «Про державні закупівлі» та інших норм чинного законодавства. Наразі судом порушено провадження у справі.

«Слідством встановлено, що наприкінці 2015 – початку 2016 року державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ») здійснило конкурсні торги із закупівлі робіт та послуг. Проте переможця торгів було обрано з порушеннями Закону України «Про державні закупівлі», що засвідчив операційний аудит, проведений Державною аудиторською службою. Всупереч рекомендаціям державних аудиторів, наданих до моменту укладення договору, службові особи ДП «АМПУ» все одно підписали  договір про закупівлю робіт та послуг із переможцем торгів. Внаслідок таких дій державі завдано збитків в особливо великих розмірах (попередня правова кваліфікація ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України)», ― сказано в повідомленні.

Розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ здійснюють із грудня 2015 року.

Зазначимо, що прокурори САП, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, в березні 2017 року вступили у розгляд господарської справи про стягнення з ДП «АМПУ» заборгованості за оспорюваним НАБУ договором про надання послуг.

Таким чином, НАБУ та САП в ході здійснення досудового розслідування та процесуального керівництва вживають вичерпні заходи попередження можливої розтрати бюджетних коштів та захисту державних інтересів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

23 серпня 2017
Райвіс Вецкаганс: Ми націлені на позитивну та стабільну динаміку приросту вантажообігу
Українські порти разом із залізницею і автомобільним сполученням — вікно вітчизняного експорту. Зростання агробізнесу вимагає пропорційного...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...