Агрокомітет ВР підтримав видачу дотацій плодовим розсадникам України
Агрокомітет ВР підтримав видачу дотацій плодовим розсадникам України

14 березня Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин прийняв рішення звернутися до Кабінету міністрів України щодо необхідності внесення розсадництва плодових та ягідних культур до видів діяльності сільського господарства, на які мають видаватися передбачені законодавством дотації протягом наступних 5 років. Про це повідомляє «УКРСАДПРОМ».

Згідно п. 4 ст. 2 Розділу ХІХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України, з 1 січня 2017 року спеціальний режим оподаткування ПДВ скасовано повністю, однак, замість нього впроваджено виплату дотації на підтримку сільгосптоваровиробників пропорційно обсягам реалізованої продукції (бюджетна програма 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»). Бюджетна дотація надається сільськогосподарським товаровиробникам, які провадять види діяльності, визначені у пункті 16-1.3 статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», однак серед визначених видів економічної діяльності не було враховано КВЕД 1.30 у частині вирощування посадкового матеріалу всіх видів, у т.ч. черешків, кореневих пагонів та розсади, для відтворення рослин або щеплення дерев плодових і ягідних культур.

Необхідність визначення плодових розсадників отримувачами державної дотації визначена Асоціацією «УКРСАДПРОМ» як обов’язкова та необхідна умова державної підтримки садівництва, оскільки саме розсадництво є першою та найбільш вразливою ланкою в садівництві та ягідництві.

Всі розсадники є дрібними господарствами, а розсадництво – це єдиний вид їх діяльності. Реалізація продукції відбувається лише 2 рази на рік, тому відсутність дотацій призведе до суттєвого здорожчання вітчизняного садивного матеріалу або знищення легального розсадництва в Україні, що призведе до звільнення більше 2 тисяч працівників у сільській місцевості, зайнятих у вирощуванні садивного матеріалу», – зазначив голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка.

За даними офіційної статистики, у галузі відтворення рослин в Україні станом на кінець 2015 року функціонувало 159 підприємств, зокрема, 91 підприємство займалося плодовим і ягідним розсадництвом, в яких було зайнято 1,7 тис. осіб. У 2015 році за відсутності державної підтримки, ці підприємства реалізували лише близько 70% вирощеного вітчизняного садивного матеріалу, наслідком чого стало суттєве зменшення обсягів нових плодових насаджень у 2016 році. Хоча офіційна статистика вказує на прибутковість більшості підприємств, що займаються відтворенням рослин, плодово-ягідні розсадники мають серйозні проблеми з реалізацією своєї продукції, відтак показники економічної ефективності їх діяльності менші за середні по цьому напрямку.

Ключовими проблемами галузі розсадництва плодово-ягідних культур, які мають ознаки системних і значно гальмують її розвиток, є: загальний дефіцит якісного сортового садивного матеріалу плодових і ягідних культур вітчизняного виробництва; відставання у технологічній оснащеності у порівнянні з провідними європейськими та світовими підприємствами; низький відсоток реалізації продукції, яка вирощується розсадниками. Тому, для вирішення наявних проблем і посилення ролі та значення вітчизняної галузі садівництва та ягідництва, необхідно стимулювати залучення фінансових ресурсів для потреб розсадництва, що закладає основу всієї технології вирощування плодів і ягід», – зазначив він.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 березня 2018
Через холодну весну вітчизняні садівники втратили у 2017 році понад чверть урожаю
Торік галузь садівництва не змогла задовольнити навіть потреби внутрішнього ринку. Про це інформує Асоціація «Укрсадпром» у щорічному...

Вибір редакції

23 вересня 2021
Огляд законопроєкту про організацію водокористувачів та меліорацію
Юрист Kosovan Legal Group Валентин Бичек проаналізував законопроект 5202 про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної...
22 вересня 2021
Аграрний комітет Верховної Ради наполягає на збільшенні майже вдвічі держпідтримки сільгоспвиробників у 2022 році
Під час засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань...
21 вересня 2021
Аграрії отримали з бюджету 1,5 млрд грн дотацій за 2021 рік
Державна підтримка підприємствам АПК за 2021 рік виплачена аграріям в розмірі 1 млрд 551 млн грн із передбачених в бюджеті 4,5 млрд грн. Про це...