Україна нарощуватиме експорт до Туреччини
Україна нарощуватиме експорт до Туреччини

Україна надалі буде розширювати експортно-торговельні відносини з Туреччиною та нарощувати постачання сільськогосподарської продукції до цієї країни. Про це йшлося під час зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового з міністром сільського господарства, продовольства і тваринництва Туреччини Фаруком Челіком.

Зустріч відбулась сьогодні, 14 березня, в рамках офіційного візиту української делегації на чолі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом до Турецької Республіки.

«Туреччина входить до ТОП-10 країн, з якими Україна має найбільший товарообіг: посідає 8-ме місце за експортом та 3-тє за імпортом. Ця країна є нашим надійним і постійним торговим партнером. Нашу плідну співпрацю ми будемо не лише продовжувати, а й посилювати», - прокоментував Кутовий.

Для реалізації експортного потенціалу та розширення торговельних відносин між Україною та Туреччиною, Мінагрополітики проводить переговори щодо полегшення доступу до ринку с/г продукції Туреччини в рамках укладання Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Турецької Республіки.

Сьогодні, в контексті розвитку співпраці з Туреччиною, пріоритетними товарами для нарощування на експорт є м'ясо, молочна продукція, яйця, окремі овочі та фрукти, зернові, борошно та крупи, м’ясні та томатні консерви, кондитерська продукція, соки, морозиво, вина та інше.

За результатами 2016 року, двосторонній товарообіг склав 942,5 млн дол. США. Експорт української сільськогосподарської продукції склав 608, 7 млн дол. США, імпорт – 333,8 млн дол. США. В основному Україна постачала до Туреччини олію, насіння олійних культур, мед та цукор, соєві боби та волоські горіхи.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...