ВР ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою
ВР ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою

14 березня, Верховна Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Про це повідомляє Тиждень.ua.

Відповідне рішення за основу та в цілому підтримали 272 нардепи.

Фінальне голосування в Канаді може відбутися вже наприкінці березня чи на початку квітня.

Після голосування голова парламенту Андрій Парубій повідомив, що підпише законопроект про ратифікацію невідкладно.

Як раніше повідомляв міністр економічного розвитку Степан Кубів, ринок Канади є привабливим для українських виробників.

Канада у 2015 році імпортувала продукції на 420 мільярдів доларів. CUFTA – приклад створення нових можливостей для українських експортерів», – сказав міністр.

Очікується, що зона вільної торгівлі між Україною та Канадою дасть змогу зняти більшість торгових обмежень і митних зборів у взаємній торгівлі.

Зокрема, як зазначив під час виступу народний депутат Олексій Порошенко, завдяки цій угоді Канада скасує мито на понад 90% українського експорту.

Як повідомлялося, 11 липня 2016 року під час візиту прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. 8 березня 2017 року Верхня палата федерального парламенту Канади підтримала ратифікацію Угоди у другому читанні більшістю голосів. Перед остаточним голосуванням у третьому читанні документ має повторно отримати погодження профільного комітету, однак зазвичай цей етап минає легко. Відповідно, фінальне голосування може відбутися вже наприкінці березня-початку квітня.

Після затвердження Сенатом наступним кроком з боку Канади на шляху до набрання Угодою чинності стане її підписання генерал-губернатором.

Що це дасть українському агробізнесу? Як зміниться торгівельний кошик між країнами? Читайте далі у матеріалі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...