Для дрібних та середніх сільгоспвиробників збільшили держпідтримку
Для дрібних та середніх сільгоспвиробників збільшили держпідтримку

На сьогодні реформа держпідтримки дрібних та середніх сільгоспвиробників — один із важливих напрямків стратегії розвитку агропромислового комплексу. Про це йдеться в прес-релізі Мінагропроду.

«Завдяки зусиллям міністерства досягнуто державну підтримку на рівні 5,4 млрд грн на 2017 рік. Це в 20 разів більше, ніж у минулому році. Ще 300 млн грн буде спрямовано на здешевлення кредитів для аграріїв. Окрім того, для надання кредитів фермерським господарствам виділено 65 млн грн. І на майбутнє ми плануємо лише збільшувати ці цифри», — прокоментував міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Водночас у рамках політики Мінагропроду Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) як представник держави на українському зерновому ринку, спрямовує всі зусилля на посилення прямої співпраці з дрібними та середніми сільгоспвиробниками. Зокрема, свідченням розширення взаємодії ДПЗКУ з фермерами стало підписання у грудні минулого року Меморандуму про співпрацю з Аграрним Союзом України.

На сьогоднішній день ДПКЗУ пропонує українським сільгоспвиробникам вигідні та прозорі механізми співпраці, надає можливість доступу до розгалуженої інфраструктури елеваторних потужностей зернової корпорації на взаємовигідних умовах.

Зокрема, у рамках форвардної програми ДПЗКУ планує у два етапи проавансувати сільгоспвиробників на загальну суму у понад 1 млрд грн, закупивши до 200 тис. тонн продовольчої та фуражної пшениці, 200 тис. тонн кукурудзи та до 150 тис. тонн ячменю і сої.

Паралельно з форвардною програмою закупівель зернових майбутнього врожаю у ДПЗКУ наразі діє програма закупівель зерна за подвійними складськими свідоцтвами. Ця програма дає можливість виробнику отримати частину коштів у день оформлення заставного свідоцтва. Решту виробник отримає протягом 60 днів після дня оформлення свідоцтва.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...