Україна отримала найбільший вилов риби у 2016 році
Україна отримала найбільший вилов риби у 2016 році

За останні 2 роки вилов риби у морях та внутрішніх водоймах збільшився на 25%. В 2016 році він склав приблизно 80 тис. т. Про це повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів. 

«У 2014 році у морях та внутрішніх водоймах України вилов склав 59,8 тис. тонн, а у 2015 – 68, 1 тис тонн, а у 2016 – 79,5 тис тонн. Тобто, без урахування обсягів морського вилову у Чорному морі, вилов 2016 року є найбільшим за останні 20 років, починаючи з 1996», - повідомив він.

Збільшення обсягів вилову пов’язане з дерегуляцією та стимулюванням рибалок-промисловиків показувати реальні обсяги вилову. В рамках дерегуляції наприкінці 2015 року було скасовано 7 дозвільних документів та бюрократичних послуг, що заважали роботі підприємців.

У 2016 році розподіл права на промисловий вилов риби вперше відбувся за новим принципом, направленим на детінізацію галузі

Нашим підприємцям стало вигідно не приховувати, а показувати реальні вилови. Ми їх стимулювали бути чесними. Чим більше ти показав сьогодні, тим більшу квоту ти будеш отримувати в наступні роки»,  ̶  пояснив голова Держрибагентства.

У 2017 році Держрибагентство планує продовжити активно працювати над детінізацією галузі та стимулюванням рибного фермерства. Зокрема, необхідними факторами для розвитку рибного фермерства Ковалів назвав зменшення частки браконьєрської риби в торгових мережах та на ринках. Це планують досягти за рахунок запровадження сертифікату походження риби та ефективної роботи рибоохоронного патруля у всіх регіонах України.


Також працюємо над економічними інструментами підтримки наших рибних фермерів. Мова йде про зниження фінансового навантаження щодо сплати за землю, збільшення митних ставок на імпорт сортів риби, що можуть вирощуватися в Україні, фінансової підтримки галузі з держбюджету. Розробляємо Концепцію Фонду підтримки рибного господарства із державними субсидіями, компенсацією частини затрат за відсотковими ставками на кредити. Це все маємо реалізувати у 2017-18 роках», - зазначив Ковалів.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...