Оновилено тендерну документацію на днопоглиблення
Оновилено тендерну документацію на днопоглиблення

Адміністрація морських портів України представила проект оновленої тендерної документації на проведення днопоглиблювальних робіт, яка відповідає кращим міжнародним практикам. Про це повідомиляє прес-служба АМПУ.

Новий документ розробила робоча група, до якої увійшли фахівці ДП, Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і юридичної компанії Arzinger. Презентація проекту відбулася на зустрічі з представниками днопоглиблювальних компаній.

 

Ми дійсно почали перезавантаження відносин з днопоглиблювальними компаніями. І наша сьогоднішня презентація - черговий крок, покликаний підвищити прозорість і відкритість тендерних процедур. Крім того, важливо пам'ятати, що днопоглиблення в українських портах насамперед дасть ефект підвищення рівня конкурентоспроможності портової галузі країни, позицій українських експортерів і імпортерів на світових ринках», - зазначив в. о. голови АМПУ Райвис Вецкаганс.

У зустрічі взяли участь представники провідних світових днопоглиблювальних компаній - Tianjin Dredging Company (Китай), DEME NV (Бельгія), Ilk Construction (Туреччина), Jan De Nul NV (Бельгія), Rohde Nielsen AS (Данія), Royal Boskalis Westminster NV (Нідерданди ) і їх українські колеги.

Учасники обговорили знову прописані контрактні зобов'язання АМПУ і потенційних компаній-підрядників щодо капітального та експлуатаційного днопоглиблення в портах« Південний »і Чорноморськ. Зокрема, умови розрахунків, порядок оплати, чіткі гарантійні зобов'язання виконання робіт за договором, штрафні санкції за неналежне виконання умов, страхування ризиків», - сказано в повідомленні.

За словами Андрія Селютіна, керівника практик інфраструктури і транспорту юркомпанії Arzinger, проект договору відображає умови типових контрактів Міжнародної федерації інженерів - консультантів (FIDIC) з урахуванням вимог українського законодавства. «Ми використовували термінологію, зрозумілу і для FIDIC, і для українських контролюючих і регуляторних органів», - уточнив він.

Крім того, до обговорення днопоглиблювальних проектів АМПУ з метою забезпечення їх максимальної прозорості залучені фахівці Державної аудиторської служби України, Служби безпеки України, профільні наукові інститути та юридичні компанії.

Днопоглиблювальні роботи в морському порту «Южний»  і «Чорноморськ» дійсно масштабними, їх загальний бюджет становить 9,6 млрд грн. З них у 2017 році заплановано освоєння на рівні 1,665 млрд грн і стільки ж в 2018 році. Виходячи з інвестованих в ці проекти коштів, а також безпрецедентною важливості запиту на ці роботи від бізнесу, ми і повинні спільно з підрядниками та іншими учасниками процесу забезпечити максимально якісний, чіткий і зрозумілий процес днопоглиблення», - резюмував Вецкаганс.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 січня 2020
Як виростити в Україні свій Давос: план із залучення інвестицій і бізнесу для Володимира Зеленського
Як привабити в Україну міжнародні інвестиції та повернути ті, котрі вже втекли? Шостому президентові України Володимиру Зеленському та його...
20 січня 2020
Податки-2020: основні зміни для АПК від уряду та парламенту
У 2020 році на аграрний сектор очікує низка змін у системі оподаткування. Такий анонс озвучили міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр економіки...
21 січня 2020
Владислав Голуб: У Давосі Володимир Зеленський має показати бізнесу вікно інвестиційних можливостей, а не «поле чудес»
Вікно можливостей замість кватирки для втечі після невдалого інвестування, ось що має бачити в Україні іноземний бізнес. Як цього досягнути? Такий...