До кінця року прогнозують 200 випадків АЧС в Україні
До кінця року прогнозують 200 випадків АЧС в Україні

Аграрний комітет ВРУ розглядає ситуацію з посилення АЧС в Україні. Про це повідомляє кореспондент AgroPolit.com з засідання.

«Склалася складна епізоотична ситуація з АЧС. З початку 2017 року виявлено 43 випадки АЧС. Враховуючи динаміку поширення хвороби з 2014 по  017 років,  до кінця поточного року можна очікувати 150-200  випадків і кожен  четвертий випадок  буде на свиногосподарстві з низьким захистом біобезпеки. Це загрожує  експорту м’яса свинини з країни», –  говорить в.о. голови  аграрного  комітету Олександр Бакуменко.

 Раніше голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа повідомив, що тільки прямі втрати (вилучення свиней та карантинні заходи) – більше 130 млн грн. «Загальні втрати, включаючи опосередковані - це неможливість протягом певного проводити діяльність з виробництва свинини, ми оцінюємо в суму близько 200 млн грн», – додав він.

З початку 2017 року в Україні виявлено 33 випадки АЧС, а з 2012 року в країні трапився 181випадок цього захворювання.  "Станом на поточну дату карантинні заходи продовжують діяти у 39 неблагополучних пунктах. Найбільше неблагополучних пунктів зараз залишається в Полтавській області – шість. П'ять в Харківській області. В Луганській області чотири неблагополучні пункти", – пояснив голова Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, наразі в Держпродспоживслужбі пропонують збільшити штрафи за спричинення спалахів африканської чуми свиней. Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин планує найближчим часом заслухати доповідь міністра аграрної політики Тараса Кутового щодо заходів, які міністерство проводить у рамках боротьби з АЧС. В Мінагрополітики ж наразі готують законопреокт про боротьбу  з  цим  явищем. Як розповів нещодавно у інтерв’ю нашому виданню голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, даний документ уже на фінальній стадії і він передбачає: впорядкування подвірного забою свиней з метою реалізації продукції на ринках; підвищення рівня штрафних санкцій за неідентифіковану худобу, перевезення худоби без супровідних документів; запровадження компенсації за шкоду, нанесену через захворювання на АЧС не лише для домогосподарств, а й для товарних ферм залежно від їх рівня біобезпеки.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 квітня 2017
ФАО та ЄБРР проводить тренінги для населення про АЧС
ФАО та ЄБРР спільно з асоціацією «Свинарі України» (АСУ) реалізують ІІ етап проекту «Підвищення обізнаності про...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...