Децентралізація допомогла місцевим громадам отримати ще 50 млрд грн
Децентралізація допомогла місцевим громадам отримати ще 50 млрд грн

17 лютого відбувся публічний звіт за 2016 рік голови Держслужби Казначейства України Тетяни Слюз. Про це повідомляє Голос України.

За її словами, основне завдання служби — реалізація державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.

Особливо важливим для казначейств є забезпечення безперебійного функціонування територіальних органів в умовах проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганської областях.

Слюз запевнила, що торік удалося забезпечити належне обслуговування в зоні конфлікту на території, що підконтрольна українській владі.

Голова Держслужби відзначила позитивну тенденцію збільшення надходжень до скарбниці місцевих громад, що стала підсумком процесу децентралізації влади у нашій країні й передачі повноважень із центру в регіони.

Якщо подивитися без міжбюджетних трансфертів, то в 2016 році до місцевих бюджетів надійшло на 50 мільярдів гривень більше, ніж це було в минулому.Такий приріст відбувся за рахунок збільшення надходжень від податку з доходів фізичних осіб, акцизів, орендної плати і т. д.", — сказала вона.

Ще один важливий аспект, якого торкнулася у своєму звіті керівник Казначейства — це відшкодування податку на додану вартість (ПДВ). Його обсяг в 2016 році становив 94 мільярди гривень, що на 38% більше за аналогічний торішній показник.

За словами Слюз, найбільший обсяг відшкодування ПДВ одержали експортери, а серед регіонів найбільше повернули собі цей податок Київська, Дніпропетровська та Запорізька області.

Керівник держслужби відзначила, що Казначейство цього року планує впровадити систему сплати податків і зборів через єдиний рахунок.

Вона пояснила, що цей механізм функціонуватиме за аналогією з автоматичним відшкодуванням ПДВ, тобто платникам податків будуть відкриті рахунки, й Держказначейство на підставі їх звітності зараховуватиме податки в автоматичному режимі. За її словами, це дасть змогу заощадити час платників і уникнути штрафів фіскальних органів за перерахування податків не на той рахунок.

Витрати на впровадження проекту незначні, а ефект — очевидний", — зазначила Члюз.

Очікується, що така система почне працювати вже з 1 січня 2018 року.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

3 січня 2020
Запропонована Зеленським модель децентралізації — спосіб посилити переговорні позиції у Нормандському форматі
Запропонована у законопроекті №2598 модель децентралізації та адміністративної реформи — це спосіб посилити переговорні …
8678
7 0
5 липня 2019
Позачергові місцеві вибори у листопаді 2019-го — міф чи реальність?
Восени 2019 року в Україні можуть відбутися дострокові місцеві вибори. Наразі за планом вони призначені через рік, на осінь. …
8 травня 2019
Як 806 об'єднаним громадам ефективно використати 2,1 млрд грн бюджетних субвенцій у 2019 році?
24 квітня 2019 року уряд надав бюджетну субвенцію на розвиток об’єднаних територіальних громад в обсязі 2,1 млрд …

Вибір редакції

2636
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4441
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …