Олена Ковальова розповіла про подальшу підтримку українських сіл
Олена Ковальова розповіла про подальшу підтримку українських сіл

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова розповіла про подальші плани з підтримки українських сіл та їх соціальної інфраструктури. Деталі вона повідомила під час відвідання урочистої церемонії з нагородження «Село Року» в рамках соціального проекту про українське село «Сільський Ревізор» під час виставки «Зернові технології 2017». 

Нагадаємо, що «Сільський ревізор» - це соціальний проект про українське село, який показує найкраще інфраструктурно розвинені села України та перевіряє, яку роль в цьому відіграють аграрії та держава. В фіналі - 10 сіл, які протягом 2016 року відвідав «Сільський Ревізор». Вони отримали нагороди та кошти на розвиток власної інфраструктури.

В рамках церемонії ряд аграрних компаній отримали відзнаку «Соціально-відповідальний інвестор»: «Астарта-Київ», «ТІС», «Сварог Вест Груп», НААН, «АгроКо». Крім того аналогічну відзнаку отримали і фермерські господарства.

Головну нагороду та сертифікат від Сільського Ревізора у 100 тис. грн отримало село Денихівка Тетіївського району на Київщині, де свою діяльність здійснює ДП ДГ «Шевченківське» Інституту біоенергетичних  культур і цукрових буряків НААН України. Церемонію нагородження відвідали представники сільських рад, будинків культури, амбулаторій, та інших соціальних об’єктів з кожного села.

Я пораділа, що є різні успішні села - портові, що мають бюджет у кілька десятків мільйонів гривень, та невеликі, які мають тисячі гривень. Проте кожне село знайшло свою особливість, певну локальну «фішку», яку можна розвивати. Регіональні продукти, як представлений сьогодні кумис з Денихівки, еко-сири з Визирки і подібна локальна продукція може знайти своє місце на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку”, - запевнила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

За її словами, наявність таких проектів - це добре, бо показує чим живуть люди в селах.

Ковальова додала, що наразі Мінагрополітики працює над подальшими заходами, які допоможуть посилити підтримку АПК і людей, які живуть у селі. Зокрема, обговорюється питання удосконалення  сільськогосподарської кооперації.

Крім того, вона підкреслила, що суми підтримки для АПК зростатимуть з кожним роком і механізм цього вже закладено.

Розуміючи, що село напряму пов’язане з сільськогосподарським виробництвом, цього року ми повністю змінили систему державної підтримки сільгоспвиробника. На 5 років ми отримали прогнозованість. І будемо мати не менше 1 % в бюджеті від валової продукції сільського господарства. Якщо цього року це 5,5 млрд грн, то 2021 року ця сума сягне 10 млрд грн. Це ті кошти, які мають піти на розвиток сектору і на розвиток сільської місцевості», - розповіла вона.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

13 лютого 2020
Земельний податок для «Укрзалізниці»: хто виграє і програє від його скасування?
АТ «Укрзалізниця» звернулася до парламентарів та уряду з пропозицією відмінити земельний податок. Від початку 2019 року транспортна...
12 лютого 2020
Руслан Рохов: Децентралізація має перетворити «підданих держави» на її «акціонерів»
Завершення децентралізації, новий адміністративно-територіальний устрій, перезавантаження місцевого самоврядування, обрізання громад по всій Україні,...
11 лютого 2020
Шість програм держпідтримки АПК на 2020 рік від Мінекономрозвитку — умови отримання для агровиробників
Сьогодні під час слухань в комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Міністерство розвитку економіки, торгівлі та...