"Нібулону" загрожує дефолт перед ЄБРР
"Нібулону" загрожує дефолт перед ЄБРР

Виручка української компанії СП ТОВ "Нібулон" не дозволяє їй обслуговувати в повному обсязі свої поточні зобов'язання по поверненню міжнародних кредитів, перш за все, отриманих від ЄБРР. Про це повідомляє StockWorld.

Такий висновок можна зробити з аналізу фінансових показників компанії за 9 місяців 2016 року.

Згідно з цією інформацією, загальний обсяг зобов'язань ТОВ "Нібулон" в 2016 році досяг $474,3 млн. При цьому обсяг поточних зобов'язань, що підлягають погашенню протягом року, становить $316,5 млн. Ще $157 млн - довгострокові боргові зобов'язання. А вся виручка підприємства за 9 місяців 2016 року склала $363 млн. У тому числі операційний прибуток - $54,2 млн, чистий - загалом $3 млн.

Характерно, що в 2014 і 2015 рр "Нібулон" демонстрував багатомільйонну збитковість при досить високій виручці. Так, за підсумками 2014 року виручка становила $1,16 млрд, операційний прибуток  $61,8 млн, а фінансовий результат (чистий прибуток або збиток) — мінус $243,7 млн. Іншими словами, збитки "Нібулону" за 2014 рік перевищили $240 млн і були майже в 4 рази більше операційного прибутку. У 2015 році виручка впала вдвічі - до $540 млн. При цьому збитки склали $92 млн.

Очевидно, що при таких фінансових показників підприємства, виконання короткострокових зобов'язань за кредитами неможливо і виникає загроза неминучого корпоративного дефолту. Основними кредиторами ТОВ "Нібулон" виступають ЄБРР, який тільки в 2015 році виділив "Нібулону" 130 мільйонів доларів, французький банк BNP Paribas, а так само... дочірня компанія Nibulon S. A., зареєстрована в кантоні Невшатель (Швейцарія). Корпоративний дефолт української компанії перед ЄБРР завдасть шкоди репутації України як держави, а так же як члену Європейського банку реконструкції та розвитку.

У ЗМІ вже писали про неоднозначний фінансовий стан ТОВ "Нібулон". Зокрема зазначалося, що в останні роки "Нібулон" замахнувся на реалізацію одразу кількох дорогих проектів, включаючи будівництво власного пасажирського флоту на підводних крилах (при практично повній відсутності адекватного попиту на ринку), істотне розширення мережі перевалочних терміналів, а так само на будівництво власного річкового флоту. На ці цілі в серпні і грудні 2016 року було взято ще дві позики за $75 млн кожний від Європейського інвестиційного банку та ЄБРР (у рамках синдикованого кредиту).

Крім того, в листопаді минулого року генеральний директор компанії Олексій Вадатурський заявив про бажання брати участь у приватизації або взяти концесію Херсонський річковий порт. Попередня вартість порту оцінюється фахівцями в $56 млн.

У грудні минулого року низка ЗМІ повідомили, що "Нібулон", експортуючи зерно, продає його компаніям Nibulon SA і Nibulon Trading BV по собівартості та не платить в Україні податки з реальної ціни зерна. На це народний депутат України Андрій Вадатурський, син власника компанії Олексія Вадатурського, відповів у своєму інтерв'ю виданню "Главком", що вперше чує таку інформацію. Андрій Вадатурський не деталізував свою відповідь, посилаючись на відсутність у нього цифр на руках.

ТОВ "Нібулон" не оприлюднює свою фінансову звітність і результати аудиторських перевірок на сайті, мотивуючи це тим, що вона не є публічною компанією. Редакція StockWorld володіє даними звітності компанії, які свідчать, що кредиторська заборгованість українського "Нібулона" перед швейцарською донькою в 2016 році склала майже $130 млн — стільки ж, скільки і кредит ЄБРР у 2015 році.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

23 вересня 2021
Огляд законопроєкту про організацію водокористувачів та меліорацію
Юрист Kosovan Legal Group Валентин Бичек проаналізував законопроект 5202 про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної...
22 вересня 2021
Аграрний комітет Верховної Ради наполягає на збільшенні майже вдвічі держпідтримки сільгоспвиробників у 2022 році
Під час засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань...
21 вересня 2021
Аграрії отримали з бюджету 1,5 млрд грн дотацій за 2021 рік
Державна підтримка підприємствам АПК за 2021 рік виплачена аграріям в розмірі 1 млрд 551 млн грн із передбачених в бюджеті 4,5 млрд грн. Про це...