Визначено головні напрямки для українсько-баварської співпраці
Визначено головні напрямки для українсько-баварської співпраці

Розвиток регіональних кластерів, органічного виробництва та реформа лісової галузі в Україні – це деякі із визначених напрямків українсько-баварської співпраці та нових спільних проектів. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

З української сторони у засіданні комісії прийняли участь перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева та заступник міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва.

 

 

Сьогодні український аграрний сектор дуже динамічно розвивається. Багато з його підсекторів можуть бути цікавими для спільних проектів між баварським та українським бізнесом, а також на рівні урядів. Якщо говорити про створення регіональних кластерів, то саме у Баварії є в даному напрямку значні напрацювання, які можуть бути корисними для України. Бо саме створення на регіональному рівні ланцюгів від виробництва продукції, її переробки до каналів збуту та організації таких видів діяльності як зелений туризм та гастрономія, можуть слугувати імпульсами для розвитку сільських територій», - розповіла заступник міністра.

За її словами, баварська сторона зацікавилась можливостями співпраці у галузі розвитку органічного сільського господарства, від виробництва до вдосконалення системи сертифікації та контролю.

Ще одним пріоритетним напрямком співпраці була визначена реформа лісового господарства, зважаючи на значний досвід баварських колег в даній галузі.

Вона підкреслила, що розвиток галузі санітарного та фітосанітарного регулювання, надійної системи управління якістю та безпечністю продуктів харчування – серед пріоритетів роботи Міністерства. Тому українська делегація висловила зацікавленість у співпраці з баварською стороною в даних областях.

Модель ефективної побудови системи державного та недержавного контролю у фітосанітарній чи ветеринарній галузях Федеральної Землі Баварії може слугувати для нас чудовим прикладом. Я дійсно сподіваюсь, що ми зупинимось на двох-трьох ключових напрямках для запуску спільних проектів, які ми зможемо почати реалізовувати вже найближчим часом», - резюмувала Трофімцева та додала, що також необхідно провести спільний захід В2В для представників аграрної та переробної галузі в поточному році. Українські виробники та переробники мають отримати можливість поспілкуватись напряму з потенційними партнерами, покупцями та інвесторами.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...