Світовий банк допоможе писати лісову рформу
Світовий банк допоможе писати лісову рформу

Світовий банк вивчить можливість підтримки проекту з інвентаризації лісів в Україні. Про  це написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook в.о. голови Держлісагентства Христина Юшкевич. За  її словами, проект з обліку лісів в Україні, розроблений Державним агентством лісових ресурсів, може бути потримати Світовим банком.

«Ми домовилися, що експерти Світового банку розглянуть підготовлене нами технічне завдання для здійснення повноцінного обліку українських лісів. Вони зі свого боку приєднаються до цього проекту, який ми починаємо з австрійцями. Зокрема, нададуть пропозиції за міжнародними стандартами обліку і технічної допомоги з його проведення», – пише Юшкевич.

За її словами, маючи достовірну інформацію про облік лісів, Держлісагентство зможе удосконалити державний лісовий кадастр, забезпечити постійний моніторинг діяльності лісового господарства за допомогою засобів дистанційного зондування землі. Крім того, Світовий банк  також надасть експертну допомогу для розробки і впровадження Національної лісової програми.

Основне питання – комплексна реформа лісового господарства. Представники Світового банку підтримали наше бачення в цьому питанні. Домовилися, що вони будуть надавати свою допомогу як на стадії розробки реформування, так і при впровадженні», – підкреслила вона.

 

Міністр аграрної політики  і продовольства Тарас Кутовий  після зустрічі з представниками місії Світового банку на чолі з головним експертом Ендрю Мічелом та експертом Валері Хікей повідомив, що вже створено робочу групу для обговорення питань щодо формування підходів до управління лісовими ресурсами.

 Реформування лісового сектору є одним із пріоритетів у роботі міністерства. Питання гостре, дискусійне і складне у плані соціального напруження. Є багато думок, багато розбіжностей і неправильних тлумачень. Тому нам дуже важливо комунікувати, правильно пояснювати мету реформ і залучати усіх зацікавлених сторін. І що головне – нам треба рухатися вперед, щоб обговорення не залишись просто словами», – зазначив він.

За словами Тараса Кутового, в питанні реформування лісового господарства вже є багато напрацювань і зараз на платформі Світового банку ведуться переговори з європейськими експертами, аби створити єдине бачення подальшого розвитку галузі.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 січня 2017
Підписано наказ для боротьби з незаконним експортом лісу
Т. в. о. голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич підписала наказ, який зобов’язує керівників державних підприємств, які...

Вибір редакції

23 вересня 2021
Огляд законопроєкту про організацію водокористувачів та меліорацію
Юрист Kosovan Legal Group Валентин Бичек проаналізував законопроект 5202 про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної...
22 вересня 2021
Аграрний комітет Верховної Ради наполягає на збільшенні майже вдвічі держпідтримки сільгоспвиробників у 2022 році
Під час засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань...
21 вересня 2021
Аграрії отримали з бюджету 1,5 млрд грн дотацій за 2021 рік
Державна підтримка підприємствам АПК за 2021 рік виплачена аграріям в розмірі 1 млрд 551 млн грн із передбачених в бюджеті 4,5 млрд грн. Про це...