Сертифікація насіння стала платною
Сертифікація насіння стала платною

Сертифікацію насіння віднині проводитиме державне підприємство, підпорядковане Міністерству аграрної політики. Про це розповіла в ексклюзивному коментарі Kurkul.com виконавча директорка Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко.

ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» раніше входив до структури Державної інспекції сільського господарства України, а 7 грудня 2016 р. розпорядженням Кабінету міністрів перейшов «під крило» Мінагропроду.

За її словами, нині проводиться передача майна, лабораторій, задіяних у дослідженнях насіння, на баланс аграрного міністерства і вже конкретно до «новоствореного» підприємства.

Наразі структура та штатний розклад центру у процесі формування. Підприємство фактично діє, але поки запрацює на повну, потрібно почекати ще місяць-два.

На її думку, нині в Насіннєвій асоціації України покладають найбільші сподівання на відмінну роботу лабораторій «на місцях», тобто в регіонах: Черкаській, Київській, Полтавській та Дніпровській областях, де були зосереджені найбільші насіннєві посіви. Саме в обласних лабораторіях мають бути відібрані проби та проведений їх аналіз, на основі якого можна буде отримати сертифікат державного зразка.

Процес сертифікації насіння повністю буде платний, але скільки це коштувати поки підрахунків немає. Поки є тільки порядок формування вартості сертифікації — він на стадії проекту. Ми чекаємо коли офіційна вартість буде опублікована на сайті цього державного підприємства. Відповідно до того, яку кількість робіт вам потрібно зробити в розрізі культур, і буде формуватись фактична вартість сертифікату. Поки ніяких попередніх оцінок ми не бачили. Сертифікація буде платна для всіх на єдиних засадах, відповідно до закону, який набрав чинності у червні 2016 р.», — розповіла Григоренко.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...