Тваринники хочуть розуміти процес виплати держдотацій
Тваринники хочуть розуміти процес виплати держдотацій

Тваринники і інші товаровиробники хочуть розуміти, як буде відбуватися процес розподілу держдотацій, що прийшли на заміну спецрежиму ПДВ для аграріїв. Про це повідомляє комерційний директор групи компанії «АгроВет Атлантик» Павло Ільницький.

«У прийнятому бюджеті на 2017 р йдеться про 170 млн грн. Однак, не вказані напрямки, за якими буде здійснюватися державна підтримка тваринництва. Ми ж пропонуємо використовувати гроші на розвиток, а не поїдання. Українському свинарству потрібна якісна генетика. Сьогодні вона закуповується за кордоном і коштує досить дорого. Суть пропозиції в тому, щоб створювати на території нашої країни власні племінні ферми. Це буде набагато дешевше, ніж купувати за кордоном, а українські виробники отримають доступ до високоякісної генетичного матеріалу», - розповів він.

За його словами, такий підхід дозволить значно збільшити продуктивність виробництва.

Більш того, сусідні країни мають такі ж проблеми з якісним племінним матеріалом, що і ми. Тому, створення племінних ферм відкриє для українського тваринництва можливість для експорту. В результаті, виграють як виробники, так і держава, а кожна вкладена з держбюджету гривня повернеться у вигляді реальних надходжень», - зазначає комерційний директор.

За його словами, «АгроВет Атлантик» підтримує ініціативу Асоціації тваринників України, якою пропонується ввести механізм контролю використання державних коштів і виплати дотацій.

Сьогодні ініційовано створення Ради громадського контролю, який візьме на себе функцію об'єктивного моніторингу процесу виділення коштів і діяльності чиновників», - підсумував Ільницький.

Latifundist.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 лютого 2017
Кулініч: уряд збільшив шанси дрібних агровиробників отримати дотацію з бюджету
Зросте кількість дрібних та середніх агровиробників, які зможуть отримати бюджетну підтримку цього року. Таку точку зору у коментарі AgroPolit.com...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...