Розробляється процедура впровадження консолідації сільгоспземель в Україні
Розробляється процедура впровадження консолідації сільгоспземель в Україні

Продовольча й сільськогосподарська організація ООН, ФАО (Food and Agriculture Organization, FAO) у рамках проекту технічної допомоги Міністерству аграрної політики та продовольства України реалізує компонент запровадження добровільної консолідації земель. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Під час візиту місії ФАО до Києва було домовлено про розробку детального плану запровадження консолідації в двох пілотних областях. Проект передбачає відпрацювання процедур консолідації земель на прикладі експериментальних районів в Київській та Херсонській областях, де будуть сформовані організаційні та практичні підходи укрупнення ділянок. На базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для подальшого фінансування донорами повномасштабного пілотного проекту з земельної консолідації.

Відсутність великих сформованих масивів земель – одна з особливостей сільського господарства України. Вона пов’язана, зокрема, з активним процесом розпаювання земель колишніх колгоспів між великою кількістю працівників та пенсіонерів з їх числа, а також процесами безоплатної приватизації, - відзначив Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України. - Роздрібнені земельні ділянки є малопридатними для ефективного сільськогосподарського виробництва, тому напрацювання механізму їх укрупнення є однією з умов забезпечення комплексного розвитку сільських територій та підвищення продуктивності АПК загалом».

У середньому по Україні розмір паю становить 4 га. Мінімальні зареєстровані в Івано-Франківській - 1,1 га, Закарпатській та Чернівецькій - по 1,4 га. Максимальні - у Луганській - 8,8 га, Запорізькій - 7,2 га, Миколаївській - 6,9 га.

У партнерстві з ФАО ми зможемо напрацювати правила консолідації земель, орієнтовані, у першу чергу, на інтереси громадянина-власника земельної ділянки. Ми маємо повністю вилучити елемент примусовості, а також усунути ризики надмірної концентрації та зниження економічної конкуренції під час укрупнення земельних ділянок», - підкреслив Мартинюк.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

12 липня 2017
Запропоновано механізм передачі земель, які залишилися в колективній власності
Аграрний комітет парламенту прийняв за основу проект Закону №6049-1 від 23.02.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...