Нацбанк не знає як працює АПК?
Нацбанк не знає як працює АПК?

Серед причин девальвації гривні представник НБУ називає "сезонний спад ділової активності в агросекторі". Про це з посиланням на слова заступника голови НБУ Олега Чурія, повідомляє БізнесЦензор.

Залишаються актуальними такі чинники - сезонний спад ділової активності, переважно в агросекторі, наявність значної гривневої ліквідності у компаній-експортерів, які в грудні отримали відшкодування ПДВ на 16 млрд грн.

Він заявив, що на міжбанківському валютному ринку спостерігається переважання попиту на іноземну валюту над її пропозицією під дією ситуативних і сезонних факторів.

З огляду на дію зазначених чинників Національний банк продовжує зберігати присутність на міжбанківському валютному ринку. З початку поточного року Національний банк здійснив під час аукціонів чистий продаж іноземної валюти на суму $108,8 млн, щоб запобігти надмірні коливання обмінного курсу гривні", - сказав Чурій.

За його словами, відсутність надходжень валютної виручки на рахунки українських банків вчора вплинула на обсяг обов'язкового продажу валютних надходжень сьогодні.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 серпня 2017
Агросектор України в ретроспективі 26 років
Майже чверть століття аграрне колесо України їздить протоптаними стежками. З одного боку – показники галузі зростають: 12% ВВП країни ($36,4...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...