АПУ перетворюється на партію імені однієї особи — дослідження
АПУ перетворюється на партію імені однієї особи — дослідження

Як свідчать останні зміни у Агарній партії  України, АПУ перетворюється на партію імені однієї особи — Віталія Скоцика. Про це у своєму матеріалі пише видання RegioNews.

"В Аграрній партії відбулося перезавантаження і не лише кадрове (нещодавно змінилася президія та політрада). Після ряду аграрних мітингів під стінами парламенту, Х з’їзд у Києві прояснив ще одну тенденцію - на обличчя посилення культу лідера АПУ - Віталія Скоцика, як у внутрішньому управлінні партією, так і в зовнішній площині. Такі тенденції не підтримують всередині партії і стають причиною того, що серед партійців зростає невдоволення", — сказано у матеріалі видання. 

Так, у матеріалі RegioNews приводиться кілька факторів,  які свідчать на користь такого твердження. Саме Скоцик фігурує на всіх ключових інформаційних матеріалах партії, тоді як решту партійного керівництва не просто знайти.

По-перше, фігури лідера АПУ дуже багато на офіційному сайті парті, тоді як інших партійців обмаль.

"У розділі “керівництво” є сторінка лідера, де чітко розписана біографія з фотографією Віталія Євстафійовича. Є інформація про склад президії та політради партії, але подано лише прізвища, імена і по батькові людей...", — пише RegioNews. 

"Про більшість очільників регіональних партійних організацій мало що відомо. Ми порахували, що з 24 областей у 5 у кращому разі є зазначені ПІБ, в 9 - додано ще фото, а в решти 10 є ще контакти голови відділу та його апарату. Повністю заповненим дані за керівниками 6 обласних парторганізацій. Цікаво, що жодної детальної біографії, абсолютно нічого немає — партія без людей", — говориться у матеріалі.

 "Це, м’яко кажучи, дивно. Партія не будується на одній людині, це - “живий організм”, у якому кожен партієць має своє значення, а тим більше член президії та очільник регіональної організації", — пише видання.

По-друге, у публічній площині теж "світиться" лише Скоцик. Незважаючи на те, що лідери регіональних організацій АПУ приводять партію до перемоги, пише журналіст видання, про них ні в новинах, ні у фотозвітах фактично нічого немає. Натомість на зібраннях аграріїв під радою мелькають великі портрети знову  ж таки одного лідера. 

"Аналізуючи новини, фото та відеоматеріали на сайті АПУ, ми помітили, що половина усіх матеріалів - це, по суті, бібліографія кожного кроку Скоцика. Зрозуміло, що він лідер. Але чи не забагато уваги одній людині? Інформацію про інших діячів партії і втому числі молодь - мало. Решта матеріалів на сайті - бюлетені, анонси тощо, також стали майданчиком для Скоцика, а не партії. Знайти у них думки інших людей теж важко, в кращому випадку - це 10-15% від усього загалу матеріалів", - повідомляє RegioNews.

По-третє, присутності однієї особи стає очевидною після аналізу рекламної продукції партії. Плакати (їх засилля було на останніх зібраннях аграріїв під стінами парламенту), білборди, газети - все це представлено переважно Скоциком.

По-четверте, у матеріалах до редизайну АПУ також дуже мало партійців.  "На Х з’їзді партії теж був очевидний перекіс в сторону реклами тільки однієї людини. Членам партії і запрошеним учасникам роздали папки з інформаційною продукцією і газетою. На її двох сторінках розписувалося, який у партії хороший лідер, а про обласних керівників і членів президії як кіт наплакав", - зазначається у статті.

За словами авторів, найбільше людей обурило те, що в оновленій версії відео презентації партії тривалістю 2 хв присутній тільки Віталій Скоцик, який ходить по полю і збирає колоски. На підтвердження цього видання подає  відео.

Попри таку активну піарактивність іміджу лідера АПУ, робить  висновок видання,  додаткових симпатій виборців це не  приносить. " АПУ згідно останнього (листопад 2016) дослідження електоральних настроїв населення соцгрупою “Рейтинг” набирає лише 0,9% голосів виборців і посідає 12 місце серед усіх партій. Тому АПУ варто задатися питанням - яка доцільність і ефективність такої кампанії? Можливо, лідеру партії пора змінювати не склад президії партії, а почати слухати партійців і йти єдиним фронтом в Раду?", - підсумовано  у статті.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 грудня 2016
Віталій Скоцик хоче призначити головою Херсонської парторганізації ще «радикала» Василя Зеленчука  
Лідер Аграрної партії України (АПУ) Віталій Скоцик завтра представить в Херсонській області нового голову обласної партійної...
14 грудня 2016
Віталій Скоцик «розбавить» Аграрну партію УКРОПом Ігоря Коломойського
Дніпропетровський олігарх Ігор Коломойський «заходить» в Аграрну партію України. Про це повідомляє  RegioNews з  посиланням на...
4 грудня 2016
Віталій Скоцик змінив склад президії та політради Аграрної партії
Сьогодні на Х з’їзді Аграрної партії України переобрали склад її керівних органів - членів президії, політради та змінено заступників голови. З...

Вибір редакції

20 квітня 2021
Примусове відчуження земельних ділянок для суспільних потреб – алгоритм дій
Примусове відчуження земельних ділянок у фізичних та юридличних осіб для суспільних потреб – про алгоритм дій у блогові на AgroPolit.com...
15 квітня 2021
Держпідтримка аграріїв 2021: агрострахування, посуха, зрошення, картоплярство, органічна продукція та гречка
Окрім 5 класичних напрямів держпідтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з'явилося ще шість нових програм....
19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...