В Україні часто приховують випадки АЧС
В Україні часто приховують випадки АЧС

Африканську чуму в Україні намагаються приховати, щоб не зазнати збитків. Про це повідомляє заступник голови правління всеукраїнської громадської організації “Союз споживачів України” Олег Цільвік.

За його словами, перед оголошенням карантину забивають всіх свиней та намагаються продати. Однак, якщо є такі, що ще й намагаються її експортувати, то це ще більший злочин.

“Це дійсно не поодинокий випадок. Державою передбачаються кошти на компенсацію, проте ця сума до 300 грн на одну свиню. Звісно, що це не покриває навіть суми на відгодівлю цієї свині. Дійсно, в Україні сьогодні вирує АЧС, і дійсно, особливо на приватних подвір’ях, забиваються, вилучаються, спалюються подекуди оголошується карантин, але все як в Україні. Та, коли це зачіпає інтереси якогось потужного або впливового фермера, або агрохолдингу — перед оголошенням карантину забивається все поголів’я, і воно продається. Якщо це мілкий бізнес — то продається трохи менше ринкової ціни. Але, коли вони ставлять під сумнів вже репутацію країни у міжнародних колах (у разі спроб експорту заражених тушок — ред.)... Звісно, що у збудника АЧС інкубаційний період до місяця і він не шкідливий за умови належного термічного оброблення для людини, але ж це ставить під загрозу існування м’ясної галузі, скажімо так, фермерських господарств за кордоном, тобто куди ми будемо постачати цю продукцію”, — сказав він.

На його думку, спроби експорту заражений АЧС тушок до іноземних країн — це злочин, який вчиняється, щоб не втрачати прибутки.

Це яскравий приклад свідомості нашого бізнесу, на жаль”, — додав Цільвік.

UNN

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...