Фірташ просить Гройсмана захистити внутрішній ринок азотних добрив, щоб не звільняти людей
Фірташ просить Гройсмана захистити внутрішній ринок азотних добрив, щоб не звільняти людей

Холдингова компанія Ostchem, яка об'єднує підприємства азотної хімії Group DF, заявляє про можливі масові скорочення персоналу на хімічних підприємствах в разі відсутності дій влади щодо захисту внутрішнього ринку азотних добрив. Про це йдеться в повідомленні Ostchem.

"У зв'язку з нездатністю України вжити швидкі ефективні заходи щодо захисту вітчизняного ринку азотних добрив від безконтрольного демпінгового російського імпорту, підприємства Ostchem будуть змушені почати масові скорочення персоналу через вимушений згортання виробництва", - йдеться в ньому.

Згідно з повідомленням, бездіяльність Кабінету Міністрів щодо захисту внутрішніх ринків, зволікання та затягування з вирішенням питання може стати причиною загибелі всієї української хімічної індустрії, 40 тис. Безробітних з азотної галузі, прямими збитками економіці країни.

Міста присутності хімічних заводів ризикують перетворитися в депресивні регіони, місцеві бюджети недоотримають від чверті до половини надходжень", - йдеться в повідомленні.

У повідомленні наголошується, що тільки введення істотних, а не формальних загороджувальних мит може дати українським хімічним підприємствам шанс на виживання, а нинішнім працівникам заводів - гідну роботу і оплату праці.

У повідомленні Ostchem просять міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі і Міністерство економічного розвитку і торгівлі встановити розмір мит на рівні, що дозволяє усунути шкоду, яку завдають української хімічної галузі від демпінгового імпорту добрив з Росії.

Повідомляється, що відповідні листи направлені на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, голови Федерації профспілок Григорій Осовий і голові Федерації роботодавців Дмитра Олійника. Також в повідомленні говориться, що 1 700 Співробітників що входить до складу компанії Ostchem великого виробника аміаку і азотних добрив компанії "Сєвєродонецьке об'єднання" Азот "(Луганська область) вже отримали попередження про підготовлюваний скорочення, ще 1 300 аналогічних попереджень будуть вручені співробітникам чотирьох заводів Ostchem до кінця року, якщо міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі та Мінекономіки не вживуть заходів, що захищають український ринок азотних добрив. Також повідомляється, що 21 країна в рамках діючих норм СОТ вже захистила свої ринки від дешевого російського демпінгу, в тому числі і добрив, а Україна майже 2 роки проводить антидемпінгове розслідування, проте рішення досі немає.

При цьому, на думку Ostchem, ситуація в українській хімічній галузі посилюється з кожним роком.

Якщо падіння обсягів промислового виробництва в хімічній галузі за підсумками 2015 року склало 14,1%, то за підсумками 2016 року аналогічна показник складе 40-45%. Українські підприємства вже почали згортати виробництво, так як щомісячно втрачають внутрішній ринок, поступаючись його імпортерам з Росії і тепер уже Білорусії ", - йдеться в заяві.

За даними Ostchem, якщо за підсумками 2015 року імпортні добрива займали 31% в загальній структурі споживання, то в 2016 році цей показник перевищить 45%.

Прогноз на 2017 рік ще більш песимістичний: частка російського імпорту перевищить 51%. При неефективному захисті з боку уряду, українські підприємства почнуть зупинятися", - резюмує Ostchem.

Згідно з повідомленням, 4 з 6 українських хімічних заводів вже зупинені. У повідомленні наголошується, що якщо Кабмін і міжвідомча комісія не приймуть швидкі і жорсткі заходи щодо захисту внутрішнього ринку, то на них ляже вся повнота відповідальності за десятки тисяч звільнених українських громадян і зростання соціальної напруги в містах, де працюють хімічні підприємства.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

1 березня 2021
Експорт зернових з України: запаси кукурудзи, пшениці, соняшника – фактор Китаю
За даними ДФС станом на 22 лютого 2021 року Україна експортувала 31 млн тонн зернових та зернобобових культур. Зокрема, пшениці експортовано 13,3 млн...
2 березня 2021
Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2015-2020 роках: експорт, імпорт, квоти, економічні досягнення та провали
Ключові економічні показники дії зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з 2015 по вересень 2020 року – Європейський Союз все більше стає...
23 лютого 2021
Іван Чайківський: Першочергове завдання для парламенту – ухвалити пакет земельних законів, аби дати старт безпечній земельній реформі
Парламент якнайшвидше має прийняти два важливі земельні закони (2194 та 2195), аби з 1 липня 2021 року стартував цивілізований вільний ринок землі....