Подробиці Закону про націоналізацію "ПриватБанка"
Подробиці Закону про націоналізацію "ПриватБанка"

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №2365 від 12.03.2015 про заходи спрямовані на націоналізацію публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк". Про це повідомляється на сайті ВР.

Головний комітет - з питань економічної політики.

Мета: підготовка зазначеного законопроекту обумовлена необхідністю вжиття оперативних заходів з протидії розгортання негативних явищ у банківський системі, спричинених відтоком банківських депозитів, зниженням рівня капіталізації банків, девальвацією національної валюти, втратою довіри з боку вкладників на фоні триваючого у східному регіоні конфлікту та окупації Автономної республіки Крим.

Для досягнення цієї мети законопроектом передбачається врегулювати принципи націоналізації окремих банків, визначити об’єкт та суб’єктів проведення націоналізації, інших учасників цього процесу, встановити порядок і спосіб націоналізації банку, розкрити зміст та особливості окремих етапів націоналізації банку, які, зокрема, мають бути врегульовані підзаконними нормативно-правовими актами», - сказано в пояснювальній записці.

Проектом Закону встановлюються вимоги щодо визначення компенсаційних виплат власникам банку.

Так, проектом Закону передбачено, що розмір відшкодування власнику майна, що підлягає націоналізації, встановлюється рівним сумі ринкової вартості майна та збитків, що заподіюються власнику в результаті націоналізації. Розмір відшкодування власнику вилученого майна визначається на дату проведення оцінки в національній валюті. Також, визначається порядок оскарження рішення про націоналізацію», - про це говориться у пояснювальній записці.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...