Агрохолдинг «Астарта» інвестує у новий біогазовий комплекс
Агрохолдинг «Астарта» інвестує у новий біогазовий комплекс

9 грудня голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у презентації компанією «Астарта» нового інвестпроекту з будівництва у Полтавській області когенераційної установки потужністю 12 МВт, яка працюватиме на жомі та силосі. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Під час заходу голова Агентства представив напрацьовані Держенергоефективності законодавчі ініціативи, які полегшать ведення «зеленого» бізнесу та в кінцевому результаті сприятимуть збільшенню кількості впроваджених в країні проектів з виробництва енергії з альтернативних джерел.

«Сьогодні Держенергоефективності у тісній співпраці з представниками депутатського корпусу розроблено законопроекти, які полегшать роботу інвесторів на українському ринку «зелених» проектів. Якщо до роботи над цими законопроектами долучиться аграрний сектор, то це пришвидшить їх прийняття Парламентом», - повідомив він та нагадав про встановлений минулого року «зелений» тариф на виробництва електроенергії з біомаси та біогазу на рівні 12,4 євроценти за кВт*год, що суттєво пожвавило ситуацію на ринку.

Як за його словами, наступний крок – прийняття законопроекту №4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії.

Інвестор, який планує встановити твердопаливну котельню, має знати тариф, за яким працюватиме. Це дозволить йому заздалегідь прорахувати рентабельність та окупність свого проекту. Тому цим законопроектом пропонуємо на законодавчому рівні встановлювати тариф на виробництво тепла з альтернативних джерел на рівні 90% від «газового» тарифу. Як тільки цей законопроект буде прийнято у 2-му читанні, відкривається величезний ринок проектів із заміщення газу. Загалом, його прийняття дозволить впродовж 3-5 років замістити 3 млрд м3 у рік», - зауважив голова.

Наразі Агентство працює і над створенням конкурентного ринку тепла за прикладом Литви, де на сьогодні частка тепла, виробленого «не з газу», складає 61%, а ціна гігакалорії скоротилася вдвічі за рахунок конкуренції.
Савчук повідомив про прийнятий Закон України, яким скасовано вимогу щодо ведення державного реєстру виробників рідких біологічних видів палива та біогазів. Це ще один крок, аби спростити умови ведення бізнесу у цій сфері.

Крім цього, розроблено законопроект щодо розвитку сфери виробництва рідких біологічних видів палива. Він передбачає встановлення вимог щодо обов'язкового вмісту біокомпонентів (біоетанолу, біодизелю) в моторному паливі, що виробляється, постачається, реалізується кінцевому споживачу на митній території України. Прийняття законопроекту сприятиме створенню ринку біоетанолу, біодизелю в країні, а це додаткова ніша для роботи інвесторів та бізнесу», - поінформував він.

Окремо розроблено законопроект, який має на меті стимулювати встановлення когенераційних установок в країні. Документ передбачає здійснення обов’язкової оцінки потенціалу застосування високоефективної когенерації в цілому по країні та при істотному оновленні діючих теплогенеруючих об'єктів або будівництві нових потужностей теплової генерації.

Голова Агентства також розповів про законопроект, який дозволяє в майбутньому вирішити проблему резервування потужностей для приєднання електростанцій до мереж.

Сьогодні на розгляд Комітету ВРУ з питань ПЕК подано проект Закону України, яким ми пропонуємо обмежити термін дії технічних умов до 2 років з можливістю їх продовження до 5 років. Таким чином, планується уникнути ситуації, яка склалася у 2015-2016 роках, коли інвесторами зарезервовано 3,6 ГВт потужності для приєднання об’єктів відновлюваної енергетики, але досі проекти не реалізовані з різних причин», - додав він.

Під час заходу особливу зацікавленість до зазначених законопроектів виявили Леонід Козаченко, народний депутат, президент Української аграрної конфедерації, Данило Білак, головний інвестиційний радник Прем’єр-міністра України, Андрій Дикун, голова правління національної асоціації цукровиробників «Укрцукор».

Як бачимо, ініціативи Агентства спрямовані на полегшення роботи бізнесу у біоенергетиці. Впевнений, що незабаром кожен агрохолдинг почне займатися проектами у цій сфері, адже це буде вигідно», - підсумував Савчук та запросив представників агробізнесу долучатися до співпраці з Агентством, зокрема, взяти участь у запланованому візиті делегації України до США для налагодження співробітництва із Світовим банком та провідними компаніями у сфері відновлюваної енергетики. Кінцева мета – запозичення передового досвіду стимулювання впровадження проектів з виробництва біопалива та залучення інвестицій відповідних фондів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 червня 2018
Китай та Україна запустять масштабний спільний проект із біогазу
Українсько-китайська робоча група з відновлюваної енергетики обговорила можливості розробки та реалізації спільного пілотного проекту з виробництва...
3 січня 2018
В Україні запрацював новий біогазовий комплекс
У селі Мостове Миколаївської області запустили в роботу новий біогазовий комплекс. Про це повідомляє inshe.tv. Нагадаємо, що за 2017 рік в Україні...
27 грудня 2017
В Україні запрацювали 4 біогазових комплекси
В Україні в 2017 році були добудовані й почали виробляти біогаз відразу 4 біогазових комплекси, із загальною встановленою потужністю 7,33 МВт. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...