Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь звернувся до єврокомісарів із пропозицією скасувати тарифи і додаткові мита на імпорт добрив із Росії та Білорусі. Про це повідомляє Politico.
Угорський міністр попередив про зростання світових цін на добрива та нагадав про проблеми з постачаннями у зв'язку з війною в Ірані. На його думку, це може поставити під загрозу фермерів у ЄС та призвести до зростання цін на продовольство.
Зупинка руху через Ормузьку протоку призвела до різкого подорожчання азотних добрив. З огляду на стратегічну важливість цього шляху для світової торгівлі, ринок побоюється скорочення виробництва продовольства через брак доступних ресурсів для аграріїв.
Надь зауважив, що Угорщина може зіткнутися зі зниженням врожайності, якщо не матиме доступу до дешевих добрив, адже залежить від імпорту. Водночас у ЄС раніше пояснювали запровадження нових обмежень необхідністю зменшити залежність від російських і білоруських постачань, а також скоротити експортні доходи Москви.
За рішенням Ради Євросоюзу з 1 липня 2025 року набули чинності нові тарифи на російські та білоруські сільськогосподарські товари та добрива. В ЄС наголошували, що прибутки від продажу добрив з Росії та Білорусі безпосередньо сприяють веденню війни проти України.
Як писав AgroPolit.com, Україна у 2026 році зможе засіяти соєю лише 600 тис. га. Також Україна зібрала вдвічі менше зерна, ніж торік.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!