Первинна переробка допоможе вийти на іноземні ринки овочам та фруктам з України
Первинна переробка допоможе вийти на іноземні ринки овочам та фруктам з України

Застосування первинної переробки збільшить шанси на успіх українських виробників овочів та фруктів на іноземних ринках. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час тринадцятої міжнародної конференції «Овочі та фрукти України – 2016».

 «Ми маємо не забувати, що такі країни як Молдова, Таджикистан та інші будуть все більше формувати нам конкуренцію на світових плодоовочевих ринках. Нам потрібно не упустити момент. Тому саме первинна переробка може створити додаткові ніші для вітчизняної продукції. Але для первинної переробки потрібно об’єднуватись або шукати підтримку інвесторів чи донорів», - зазначила вона.

 Кооперація або кластерний підхід може бути шляхом вирішення питань формування товарних партій, обладнання переробних потужностей та покриття витрат, пов’язаних з сертифікацією та стандартизацією.

 За її словами, саме в плодоовочевому бізнесі, привабливому для малих та середніх виробників, кооперація має найбільші шанси на успішний розвиток.

Сьогодні український ринок овочів, фруктів та ягід є досить непростим через його недостатню комерційність і через надзвичайну орієнтованість в минулому на експорт до Росії, що призвело до критичних наслідків для галузі після закриття ринку цієї країни. Але приємно бачити, що бізнес починає переорієнтовуватись на інші ринки збуту і все більше думати про переробку. Ми з боку міністерства в рамках своїх повноважень і можливостей маємо ці процеси підтримувати та направлять», - підкреслила заступник міністра.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

27 січня 2018
Споживання перероблених томатів зростатиме
Споживання перероблених томатів до 2030 року в ЄС продовжить зростати, в той же час, у випадку із свіжими томатами очікується зовсім протилежна...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...