Словаччина та Закарпаття планують співпрацювати в лісовій галузі
Словаччина та Закарпаття планують співпрацювати в лісовій галузі

У Закарпатському обласному управлінні днями відбулася зустріч начальника Закарпатського ОУЛМГ Валерія Мурги і групи іноземних партнерів із Національного лісового центру. Про це повідомляє «Карпатський об’єктив».

В складі делегації Словаччини – директор інституту лісового навчання і консультування Мілан Сарваш, начальник відділу комунікації екологічної освіти і лісової педагогіки Рудольф Навратіл, сертифіковані лісові педагоги Дана Лойова та Вероніка Яловіарова. Закарпатську область представили – начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга, представники ГО «ФОРЗА» – її очільниця Леся Лойко, менеджер сектору сталого управління лісовими і природними ресурсами Юрій Дербаль й менеджер сектору розвитку громад та сталого туризму Наталія Волошина.

Головна мета проекту – створення транскордонного партнерства, яке, у свою чергу, сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів.

В ході зустрічі головний лісівник краю Валерій Мурга розповів гостям про лісове господарство Закарпаття і про перспективи його розвитку. У свою чергу словацькі колеги відзначили суттєві відмінності в системі управління лісовим господарством України та Словацької Республіки, але наголосили, що в Закарпатті останнім часом у галузі відбулись позитивні зміни.

За підсумками обговорення начальник Закарпатського обллісомисливгоспу Валерій Мурга і директор інституту лісового навчання і консультування Мілан Сарваш домовилися тісніше співпрацювати в галузі введення інновацій і перейняття досвіду в лісовій газулі. У першу чергу мова йде про створення нових лісових розсадників й парників на територіях лісгоспів Закарпаття, впровадження нового посадкового матеріалу, а також розвиток шкільних лісництв і зміцнення транскордонного співробітництва, інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 січня 2017
До 2027 року не можна вивозити ліc кругляк, лише — пиломатеріали
Експорт лісу-кругляку з України заборонено як мінімум до 1 січня 2027 року. Це випливає з тексту закону № 325-VIII «Про особливості державного...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...