Аграрії вимагають зустрічі з Президентом
Аграрії вимагають зустрічі з Президентом

Аграріям так і не вдалося знайти компромісу з Кабміном та народними депутатами при підготовці державного бюджету на 2017 р. Тому вони вимагають зустрічі з Президентом України та прем’єр-міністром для обговорення системи оподаткування галузі. Про це повідомляє прес-служба Аграрної партії України.

Таке рішення було ухвалено 25 листопада на розширеному засіданні Президії Аграрної партії, в якому взяли участь співголови Всеукраїнського страйкового комітету, голови профільних аграрних асоціацій та голови обласних організацій Аграрної партії. На засідання було запрошено міністра АПК Тараса Кутового. Однак ні він, ні представники міністерства до аграріїв не прийшли.

«На обіцяну підтримку аграрному сектору немає грошей. При підготовці бюджету планувалось, що на підтримку аграрного сектору буде спрямовано 1% від валу сільськогосподарської продукції. Це приблизно мало становити 5,5 млрд грн. Із них 1,9 млрд грн – віртуальні кошти. Вони повинні надійти від спецконфіскацій та надання державних гарантій для отримання кредитів. Чи будуть ці гроші, напевно ніхто сказати не може. Реальна сума, яку можна буде спрямувати на підтримку, трохи більше ніж 2 млрд грн. Це в 2,5 рази менше від того, що маємо цьогоріч», — зазначив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Він зауважив, що підтримка аграрних виробників в Україні вже у 80 разів менша, ніж у Європейському Союзі.

Чиновники відкидають раціональні пропозиції щодо оподаткування з «політичних мотивів», — зазначив у своєму звіті голова громадської ради при Мінагропроді, Співголова Всеукраїнського страйкового комітету Геннадій Новіков.

За його словами, була ідея зменшити вихідний ПДВ, але Мінфін та Мінекономіки на нього не погодились. Ще один варіант, який обговорювали, — створення спецфонду, з якого б автоматично розподілялась би підтримка.

Акумулювати туди кошти можна було б за рахунок сплати єдиного податку з гектару землі в обробітку. Від цього виграли б і виробники, бо податок простий в адмініструванні, і держава – за рахунок виведення значної частини виробництва з «тіні».

Ця ідея рухалась до певної політичної межі, коли нам сказали, що принципово не буде вводитись новий податок. Лобізм проти цього рішення був більше зі сторони прем’єр-міністра та певних депутатів», — підкреслив Геннадій Новіков.

Самі ж виробники впевнені: їх спеціально заганяють у глухий кут, щоб зробити «вразливими» для податкової служби.

Чим складніша буде система оподаткування, тим простіше нас буде поставити на коліна. У мене була податкова перевірка нещодавно. Вони не сприймають взагалі ніяких аргументів, такого мені намалювали, зараз суджуся з ними. І це при урізаній системі оподаткування ПДВ. А що буде, коли ми перейдемо на загальну систему оподаткування?» — каже голова Хмельницької обласної організації Аграрної партії Сергій Іващук.

Запропонована система заганяє виробників у тінь, а це простір для роботи рейдерів, переконані аграрії Закарпаття.

У нас просто відбирають землі. Зараз на Закарпатті, де всього 190 тис. га землі, це йде повним ходом. Зайшов агрохолдинг, йому допомагає адміністрація, допомагає податкова. Якщо дрібні та середні будуть в «тіні» — зайшли рейдери, зорали землю – і все, ти нічого не доведеш», — підкреслив голова Закарпатської обласної організації Аграрної партії Іван Паук.

Для створення прозорої податкової бази потрібно зробити публічним земельний кадастр, — упевнений керівник Центрального апарату Аграрної партії Роман Безсмертний.

Ми — єдина країна в Європі, де немає точних адміністративних карт. У межах між районами «гуляють» від 3 до 5 тис. га землі. Чому? Тому що це дозволяє ховати землі тим, кому їх ховати потрібно. Щоб розуміти, якою має бути оптимальна податкова система, потрібно бачити – хто і кого буде оподатковувати», — зазначив Роман Безсмертний.

Звернення з цими вимогами буде надіслано найвищому керівництву держави.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...