Українське молоко не чекають в Європі
Українське молоко не чекають в Європі

Потрібно забути про Європу і переорієнтуватися на інші ринки. Про це повідомив голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський під час ІХ Всеукраїнської конференції з міжнародною участю «Молочний Бізнес 2016».

За словами спікера, підписання асоціації з ЄС зовсім не означає відкриття ринку для української молочної продукції.

«Встановлені квоти на експорт молока з України в ЄС смішні і мізерні, навіть якщо наша продукція буде відповідати встановленим вимогам», - зазначив він.

Чагаровський уточнив, що в даний час серед працюючих в Україні виробників молочної продукції тільки компанія

«Молочний Альянс» може займатися експортом до Європи. Решта не відповідають вимогам, які диктуються в ЄС. При цьому, за оцінками експерта, реально в країні виробляється близько 7-8 млн т сирого молока, а не міфічні 11 млн т, які іноді називають чиновники.

У той же час, на внутрішньому ринку у виробників є надії бути прибутковими.

Він нагадав, що ціна на сире молоко стала стрімко зростати, особливо з вересня.

Ці темпи зростання дають надії виробникам молока бути прибутковими. Але вони не дають такої надії переробної галузі. Сьогодні ті, хто виробляють продукцію з незібраного молока, орієнтовані на внутрішній ринок і на внутрішнє споживання, а також на купівельну спроможність українського споживача. Вони не можуть сподіватися, що будуть прибутковими. Тому виробникам і переробникам слід сісти за стіл переговорів», - вважає Чагаровський.

Latifundist.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...