Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Експерти вважають, що весняні заморозки у ніч з 27 на 28 квітня 2025 року принесли садівникам України значні проблеми. Про це пише East-Fruit.
Це вже третя хвиля весняних заморозків, яка, на відміну від попередніх, зачепила стійкіші до холодів сади, зокрема яблуневі та грушеві. Фахівці зазначають, що в садах, розташованих у низинах, температура повітря подекуди знизилася до мінус 5 – 6 градусів, що могло суттєво пошкодити врожай у садах, адже фруктові дерева на той час цвіли. Найбільше скарг на можливі втрати врожаю надійшло з Вінниччини.
Проте більшість фермерів зазначають, що втрати від цієї хвилі заморозків для яблуневих і грушевих садів будуть мінімальними, хоча певний вплив усе ж буде. Заморозки можуть негативно позначитися на якісних параметрах фруктів і знизити їх придатність до тривалого зберігання.
Кісточкові культури, які вже відцвіли та сформували зав’язь, ймовірно, перенесли заморозки. Натомість культури, що перебували у фазі цвітіння, можуть зазнати додаткових втрат. Повідомляється і про пошкодження на плантаціях суниці садової. Експерти застерігають, що третя хвиля заморозків може бути не останньою – загроза мінусових температур на всій території України зберігається до 17 травня.
Як писав AgroPolit.com, експерти розповіли, скільки овочів та молока фермери можуть продавати без ФОПа. Також в Україні Програму 5-7-9 розширили на овочесховища.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!