Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Відновлення українських сільськогосподарських ґрунтів після війни коштуватиме щонайменше $20 млрд. Про це йдеться у дослідженні Wageningen University & Research.
Харківщина має одні з найродючіших ґрунтів у світі, де вирощують зерно для місцевих і світових ринків. Після початку повномасштабної війни виробництво пшениці впало більш ніж вдвічі. Понад 160 тисяч га землі області постраждали від війни. Регіон затьмарений 420 тис. кратерами.
Є припущення, що українське виробництво продуктів може повернутися до нормального життя після війни, але це не так. Науковці оцінили вартість відновлення ґрунтів Харкова після війни. Дослідники спочатку проаналізували пошкодження ландшафту за допомогою супутникових зображень
Потім вони підрахували вартість обстеження та розмінування ґрунту, засипання кратерів та інших кроків, які доведеться зробити для відновлення агросектору. Результат для Харківщини $2 млрд. Харківська – одна з десяти областей України, які сильно постраждали від війни. Науковці припускають, що витрати для інших областей будуть подібними, оскільки збиток у Харкові розподіляється між найбільш постраждалими регіонами і тими, які постраждали менше.
Як писав AgroPolit.com, в Україні 52089 га земель сільськогосподарського призначення залишаються замінованими. Також херсонських кавунів буде більше
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!