Для ефективності програми необхідно зосередити ресурси на справді важливих проєктах
Кредити 5-7-9

 

Державна програма кредитування 5-7-9 зіткнулася з проблемами через високу заборгованість та спотворення конкуренції. Про це заявили у Національному банку України (НБУ), пише OBOZ.UA.

На думку голови податкового комітету Данила Гетманцева, для ефективності програми необхідно зосередити ресурси на справді важливих проєктах та реформувати систему адміністрування. Ексглава Ради НБУ Богдан Данилишин упевнений: головна перешкода для пільгового кредитування – політика самого Нацбанку.

У грудневому Звіті НБУ про фінансову стабільність сказано, що під час війни програма кредитів "5-7-9" стала важливим драйвером стимулювання кредитної активності. На її частку на кінець минулого року припадало 40% валового гривневого кредитного портфеля, що працює.

Зворотною стороною стало зростання видатків державного бюджету та заборгованості перед банками щодо компенсації відсоткової ставки. Як зазначає глава парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, це зумовило необхідність зміни дизайну програми з метою скорочення витрат та більш ефективного фокусування програми.

Було скорочено максимальний обсяг кредиту на поповнення оборотних коштів за непріоритетними напрямами», – зазначив нардеп.

Як писав AgroPolit.com, стало відомо, коли пройдуть аукціони на промисловий вилов риби у 2025 році. Також Україна експортувала 72,7 млн т агропродукції.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

11 січня 2025
Аграрії за рік отримали кредитів на 104,5 млрд грн
В 2024 році 13 тис. 88 агрогосподарств отримали банківські кредити загальною сумою майже 104,5 млрд грн на розвиток. Про це …
19 грудня 2024
В Україні хочуть заморозити кредити для аграріїв з окупованих територій
Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про пом'якшення умов кредитування та лізингу під час воєнного стану …
1 листопада 2024
В Україні аграріям видали доступних кредитів на 37,4 млрд грн
З початку 2024 року 11290 агрогосподарств отримали 86,1 млрд грн банківських кредитів на розвиток. Про це повідомили у …

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …