Спочатку парламент проголосує за основу бюджетні висновки
Гроші для аграріїв

Верховна Рада сьогодні, 30 жовтня, почала розглядати у першому читанні проєкт державного бюджету на 2025 рік. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

За його словами, спочатку парламент проголосує за основу бюджетні висновки, після чого перейде до розгляду поправок.

«Їх багато, тому це буде до ночі. Завтра голосування правок «на підтвердження» і голосування бюджетних висновків в цілому, що по факту є голосуванням за бюджет у першому читанні», – написав нардеп.

У другому читанні бюджет мають проголосувати до 20 листопада. До проєкту бюджету-2025 депутати подали понад 2 тисячі правок. Це більше, ніж до бюджету цього року.

Слід зазначити, що 28 жовтня бюджетний комітет рекомендував до першого читання в Верховній Раді проєкт бюджету 2025 року і проект бюджетних висновків. Народні депутати розповіли, що містить документ.

Усі джерела наповнення Дорожнього фонду (це 43,2 млрд грн в наступному році) хочуть спрямувати в загальний фонд бюджету – на першочергові потреби, насамперед, потреби національної безпеки та оборони.

  • Щонайменше 2 мдрд грн планують спрямувати на гуманітарне розмінування.
  • Виключити пропозицію перевести рахунки в банках лікарень до Казначейства.
  • Апарат Верховної Ради з 1 квітня 2025 року переходить в грейдову систему оплати праці.
  • Так звана «чорнобильська пенсія»/доплата непрацюючим пенсіонерам у зоні відселення/ буде виплачуватись лише тим, хто дійсно жив в зоні відчуження з 1986 по 1993 рік (ціна питання, як вказала Підласа, виплати пенсій новим «поселенцям» — близько 15 млрд грн).
  • Переглянути ідею запровадження у 2025 році преміювання суддів місцевих судів і відповідно переглянути видатки на їх забезпечення.
  • Розглянути можливість виділення фінансування (4,8 млрд грн) на нові пасажирські вагони.
  • Розглянути можливість спрямувати 4% ПДФО до бюджетів до ОТГ і одночасно відмовитись від субвенції з державного бюджету обласним бюджетам на компенсацію різниці в тарифах на комунальні послуги.
  • Визначитися щодо доцільності перерахування до державного бюджету реверсу з бюджетів органів місцевого самоврядування, тобто залишити 12,9 млрд грн бюджетам ОМС.
  • З проекту бюджету прибирають гроші на програму Національний кешбек.
  • У 2025 році на зарплати прокурорів буде витрачено 13,3 мільярда гривень.

Інші статті витрат:

  • фінансування Верховної Ради зросло на 26%,
  • Офісу Президента — на 11%,
  • Кабінету Міністрів — на майже 20%,
  • прокуратури — на понад 25%,
  • Бюро економічної безпеки на 75%.

Як писав AgroPolit.com, у Держбюжеті на 2025 рік на підтримку аграріїв передбачили 5 млрд грн. Також у бюджеті на 2025 рік просять 300 млн грн на держпідтримку  фермерам  для вирощування бавовнику.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

31 жовтня 2024
В Україні бюджет – 2025 ухвали у першому читанні
31 жовтня Верховна Рада України в першому читанні проголосувала за проєкт Держбюджету на 2025 рік. Про це повідомляє AgroPolit.com. Документ...
16 жовтня 2024
Втрати бюджету, загроза продовольчій безпеці: Forbes назвав наслідки зупинки бронювання
Рішення Кабміну про призупинення бронювання в Україні дестабілізує роботу бізнесу, а також воно призведе до втрат бюджету, ослаблення економіки та...
1 жовтня 2024
Грошей вистачить не на все: розкриваємо всі деталі аграрного бюджету - 2025
В проєкті бюджету на 2025 рік (законопроєкт №12000) передбачили видатки на Мінагрополітики у 9 млрд грн. На підтримку аграріїв заклали 5 млрд грн....

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...