В Україні є 7 біометанових заводів
Біометан в Україні

Україна може розпочати експорт біометану в Європу у листопаді після достатнього накопичення запасів у сховищах та належної підготовки персоналу. Про це заявив голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха, пише Укрінформ.

Він повідомив, що зараз в Україні є 7 біометанових заводів, які планують запуститися до кінця 2024 року. Із них два виробляють зріджений біометан і не потребують підключення до ГТС.

«А 5 будуть підключатися до газових мереж: один — до "Оператора ГТС України", чотири — до розподільних мереж. Наскільки знаю, найбільш готові два із тих заводів, що підключатимуться до розподільних мереж», — зауважив Гелетуха.

За його словами, ці підприємства уже мають договори на підключення. Експерт наголосив, що закон, який відкрив можливості для експорту біометану, передбачає, що газ спочатку потрібно місяць закачувати у газосховища. Для цього виробники біометану повинні навчитися працювати із платформою ОГТСУ, а для самого здійснення експорту — розібратися із механізмами газового ринку.

Думаю, це займе певний час. Потім виробники біометану будуть місяць закачувати газ. Думаю, у листопаді хтось уже накопичить партію біометану й буде готовий її експортувати», — сказав Гелетуха.

Як писав AgroPolit.com, Україна зможе продавати біометан в інші країни вже в 2024 році. Також через війну проти Україні аграрії втратили $10 млрд.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

13 січня 2025
Україна виробила перший мільйон біометану
До підземних газових сховищ України закачали перший мільйон кубометрів власного біометану і очікується, що цей вид палива …
20507
3 0
7 жовтня 2024
Забруднення нафтопродуктами: Україна опинилася в центрі скандалу з експортом соняшникової олії до ЄС
Український експорт соняшникової олії опинився під загрозою через можливе порушення безпеки з боку компанії «Сан …
4 жовтня 2024
В Україні запускають котельню, яка працюватиме на рештках від обробки гречки
На Житомирщині агрофірма перевела котельню підприємства на досить незвичний вид палива — рештки, що залишаються після …

Вибір редакції

2632
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4436
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …