Україна та Білорусь співпрацюватимуть в аграрній галузі
Україна та Білорусь співпрацюватимуть в аграрній галузі

На цьому тижні відбулось 24-е засідання Міжурядової Білорусько-Української змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

У рамках роботи даної комісії сторони у тому числі домовились нарощувати експортно-імпортний потенціал в торгівлі аграрною продукцією, а також зосередитись на коопераційних проектах у сфері сільського господарства. Розвиток активної співпраці в аграрній сфері між Україною та Республікою Білорусь має стратегічне значення для обох сторін.

Розвиток сталих двосторонніх торгово-економічних відносин у аграрному секторі має стратегічне значення для України та Республіки Білорусь. Уже сьогодні ми спостерігаємо, що товарообіг між нашими країнами за 9 місяців 2016 року зріс на $ 9,2 млн, порівняно з відповідним періодом минулого року. Але завдяки домовленостям, що були прийняті сьогодні на державному та урядовому рівнях, ми, я сподіваюсь, зможемо значно збільшити показники двосторонніх торгово-економічних відношень у аграрному секторі»,- говорить заступник міністра з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

За її словами, за результатами зустрічі Білорусько-Української Комісії, сторони вирішили приділяти особливу увагу усебічній взаємодії у декількох сферах. Це ветеринарний та фітосанітарний нагляд, насінництво, тваринництво, сільськогосподарська мікробіологія, рибництво та науково - дослідницька співпраця.

Для збільшення обсягу двосторонньої торгівлі аграрною продукцією між нашими країнами, члени Комісії домовились про регулярну та активну співпрацю між Держпродспоживслужбою України та відповідними ветеринарними службами Республіки Білорусь. Це значно знизить регуляторні та контролюючи бар`єри у взаємній торгівлі та допоможе розширити присутність аграрної та харчової продукції наших країн на ринках одне одного»,- уточнює Трофімцева.

Вона розповіла, що під час засідання представники двох країн узгодили в установленому порядку конкретні рішення з питань розширення переліку акредитованих постачальників продовольства на ринки двох країн та з питань координації та синхронізації протиепізоотичних заходів.

Зважаючи на спільну позицію Білорусі та України щодо необхідності більш активного розвитку коопераційних зв’язків та враховуючи існуючі напрацювання наших країн, значна увага буде приділятись технічним проектам співпраці в галузі сільськогосподарського будування, насінництва та меліорації»,- розповіла заступник міністра.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...