Обсяг експорту яблук та груш склав 28 тисяч тонн
Яблука в Укрїні

У першому півріччі поточного року експорт яблук та груш з України зріс на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє EastFruit.

Обсяг експорту яблук та груш склав 28 тисяч тонн. Загальний експорт агропродовольчої продукції з України за січень-червень 2024 року досяг близько $12,4 млрд, що на 5% більше, ніж за той же період 2023 року.

Особливо помітне зростання спостерігалося в експорті плодово-ягідної продукції, який збільшився на 50% і досяг $143 млн. Обсяги експорту волоських горіхів зросли на 44% до 19 тис. тонн, заморожених плодів – на 35% до 38 тис. тонн, яблук та груш – на 23% до 28 тис. тонн.

Варення, желе та мармелад принесли $9 млн, що на 65% більше, ніж минулого року. Консервовані плоди та ягоди дали $6 млн доходу, що на 20% більше, а продажі соків склали $97 млн, збільшившись на 61%.

Країни Європейського Союзу продовжують бути головним ринком збуту для української плодово-ягідної продукції. Крім того, Україна посилила свою присутність на ринку меду США, успішно розширюючи географію продажів.

Аналітики додають, що незважаючи на зовнішні обмеження та загрози, пов'язані з війною, експорт товарів з доданою вартістю поступово виходить на стабільно високий рівень. Це досягається завдяки визнаній якості української продукції та позитивному іміджу виробників серед зарубіжних партнерів.

Незважаючи на військову агресію з боку рф, українські компанії продовжують нарощувати присутність на світовому ринку ягід. Торік, за підсумками попередніх п'яти сезонів Україна стала чемпіоном світу з темпів нарощування експорту ягід серед усіх країн.

Зокрема, наша держава опинилась у ТОП-10 постачальників свіжої лохини на ринок Великої Британії за підсумками 2023 року. Загалом Київ поставив Лондону 390 тонн ягоди, що на 11% більше, ніж було в 2022 році.

Як писав AgroPolit.com, стало відомо, що відбувається на польському кордоні. Також в Польщі можуть запровадити державний збір на торгівлю українським зерном.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 серпня 2024
В Україні може виникнути дефіцит яблук
На українському ринку ціни на яблука будуть високими ще досить довго і однією з причин є дефіцит цього товару через аномальну спеку. Про це...
2 серпня 2024
Боснія та Герцеговина відкрила ринок для українського м'яса птиці
Держпродспоживслужба та МЗС домовились про відкриття ринку Боснії та Герцеговини для українських виробників м'яса птиці механічного обвалювання. Про...
2 серпня 2024
В Україні експортери зможуть отримати виключно електронні ліцензії
Міністерство економіки внесло зміни до наказу «Про порядок ліцензування експорту товарів», згідно з якими українські експортери тепер...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...