Підприємство є пам'яткою архітектури XVI століття
Підприємство з виноробства Леанка

Підприємство з виноробства «Леанка» на Закарпатті, відоме своїми унікальними Середнянськими винними підвалами, готується до приватизації. Про це повідомив голова Фонду держмайна України Віталій Коваль.

Він зазначив, що це підприємство є пам'яткою архітектури XVI століття, визнаною ЮНЕСКО однією з десяти найкращих винних підвалів Європи. На думку Коваля, приватизація виноробного підприємства стане новою історією успіху та надасть йому потужний імпульс для розвитку.

Проєкт ФДМУ «Земельний банк» також відіграватиме важливу роль у розвитку виноградарства в регіоні. Землі підприємства «Леанка» увійдуть до цього банку, що надасть виноробам можливість прозорої оренди земель на термін до 25 років. Це створить стабільну основу для довгострокового планування та інвестицій у виноградарство.

Голова ФДМУ також нагадав, що Закарпаття має амбітні плани щодо розвитку виноробної галузі. Тому регіон зареєстрував географічний знак «Вина Закарпаття» для просування місцевої продукції на ринку.

Раніше Українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» внесла до відповідного Реєстру США виноградарсько-виноробні зони, що дало Україні офіційне визнання як країни виноробства. Також наразі на реєстрації знаходиться бренд Wine of Ukraine, що сприятиме підвищенню міжнародного визнання українських вин.

На рівні з такими брендами, як Кава (каталонське ігристе вино) та Просекко (виробляється лише в 9 провінціях Італії), українське закарпатське вино має шанс стати високоякісним продуктом з усталеними традиціями виробництва, який вийде на європейський ринок.

Разом з головою Закарпатської ОВА Віктором Микитою обговорили конкретні кроки, які допоможуть місцевим виробникам. Впевнений, що ці кроки стануть потужним стимулом для розвитку виноградарства і виноробства в Закарпатті», – зазначив Віталій Коваль.

Як писав AgroPolit.com, в Україні створюють нове держпідприємство, щоб заробити мільярд. Також в Україні продали вже 567 тис. га землі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 серпня 2024
Спека може залишити Європу без вина
Рекордні температури в Угорщині змусили деяких виноробів країни розпочати збирання винограду на початку серпня, на місяць раніше, ніж зазвичай. Про...
6 серпня 2024
Українським виноградарям пропонують підтримку у 330 тис. грн на 1 га
Зміни до порядку, який регулює питання видачі державних грантів, в тому числі для аграрного бізнесу, дають змогу виробникам отримати гроші для...
6 серпня 2024
В Україні можуть підвищити мінімальні роздрібні ціни на вино
Українська виноробна галузь стикається із серйозними викликами через незмінні з 2018 року мінімальні роздрібні ціни на алкоголь, адже зростання...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...