Вступив у дію наказ Мінагрополітики №1426
Буряк в Україні

Міністерство аграрної політики і продовольства затвердило стандартизований страховий продукт для страхування цукрових буряків. Про це повідомляє Мінагро.

Вступив у дію наказ Мінагрополітики №1426 «Про стандартизований страховий продукт для страхування майбутнього врожаю цукрового буряку з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків».

Страховий продукт розроблено спільно зі страховими компаніями та сільськогосподарськими товаровиробниками. Він може бути використаним учасниками страхового ринку для страхування цукрового буряку.

Об'єктом страхування є майбутній врожай цукрових буряків. Аграрії зможуть застрахуватися від втрати врожаю внаслідок таких погодних явищ, як дощ, злива, перезволоження ґрунту, сильний вітер, заморозки посуха, а також через розповсюдження на посівах різноманітних хвороб та протиправних дій третіх осіб.

Обов'язковою умовою отримання страхових виплат є підписання страховиком і страхувальником акту огляду посівів цукрових буряків за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики. Фактом настання страхового випадку вважається загибель врожаю, що підтверджується відповідними документами.

Розрахунок збитку здійснюватиметься страховиком на підставі заяви страхувальника про здійснення страхової виплати відповідно до умов договору. У разі розбіжностей під час визначення причин і розміру шкоди страхувальник і страховик мають право провести незалежну експертизу, яка проводиться коштом сторони, що вимагала її проведення.

Страховим випадком не вважаються загибель врожаю цукрових буряків, якщо вона настала в разі подій, не передбачених договором, а також якщо поширення захворювань рослин не визнане епіфітотією. Страховим випадком не вважається вплив ядерної енергії та іонізуючого випромінювання в будь-якій формі, техногенна аварія та воєнні дії.

Як писав AgroPolit.com, росія може влаштувати продовольчу диверсію на ринку пшениці. Також в Україні аграрії будуть судитися з УЗ через монополію.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 липня 2024
Аграрії втратили через війни $50 млрд – експерт
Із початку повномасштабного вторгнення українські аграрії зазнали збитків на понад $50 млрд. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної...
11 квітня 2024
В Україні стрімко впали ціни на столові буряки: експерти назвали причини
Цього тижня, що стартував 8 квітня, в Україні почали знижуватися відпускні ціни на столові буряки. Про це повідомляє EastFruit. Продукцію в...
31 березня 2024
Буряк в Україні подешевшав: експерти назвали причини
З початку цього тижня буряк в Україні подешевшав у середньому на 10% і зараз основні угоди з продажу столових буряків укладаються в діапазоні 10-15...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...